phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>

Bezpečné cestování s ITAKOU

Bezpečné cestování s ITAKOU

Díky komplexnímu, dvouúrovňovému systému, všichni Klienti ITAKY mají 100% bezpečnosti a záruku zpětného získání 100% zaplacených peněz.

Finanční zájmy Klientů cestovních kanceláří v Polsku jsou právně chráněné v rámci 2 pilířů:

I. PILÍŘ

Pojistná záruka

Klienti ITAKY jsou chráněni, jednou z nejvyšších na polském trhu pojistných záruk, která činí 297 000 000 PLN. Záruka byla vystavena ERGO Reiseversicherung AG Pobočkou v Polsku a platí od 16.09.2019 r. do 15.09.2020 r.

Předmětem záruky je:

  • zaplacení částky nezbytné k pokrytí nákladů na pokračování souborných služeb nebo nákladů na návrat do vlasti, zahrnujících zejména dopravní náklady a náklady na ubytování, rovněž včetně, v odůvodněné výši, náklady cestujících, pokud odběratel, v rozporu se svou povinností, toto pokračování nebo návrat do vlasti nezajišťuje;
  • vrácení částek zaplacených z důvodu platby za souborné služby nebo každou zaplacenou službu podnikatele usnadňujícímu nabývání spojených souborných služeb, pokud z příčin týkajících se odběratele nebo osob, které jednají jeho jménem, souborné služby nebo kterákoliv služba zaplacená podnikateli usnadňujícímu nabývání spojených souborných služeb nebyla nebo nebude zrealizována;
  • vrácení části plateb uhrazených za souborné služby odpovídající části souborné služby nebo za každou službu zaplacenou podnikateli usnadňujícímu nabývání spojených cestovních služeb odpovídající části služby, která nebyla nebo nebude zrealizována z příčin týkajících se odběratele nebo osob, které jednají jejich jménem

II. PILÍŘ

Turistický garanční fond (TGF)

Na všechny Klienty ITAKY se vztahuje dodatečná zákonna ochrana Turistického garančního fondu (TGF). Je to tzv. II. Pilíř zabezpečení, který vznikl na základě zákona ze dne 22. července 2016 kterým se měnil zákon o turistických službách a zákon o povinném pojištění, Fondu pojistných záruk a polském Úřadu pojistitelů motorových vozidel (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334), dle kterého k ceně turistických zájezdů je přípočten povinný příspěvek odvozen na TGF.

Tyto příspěvky jsou kumulovány na účtu TGF a uvolňovány účelem pokrytí níkladů návratu do země i vrácení plateb za neuskutečněne a přerušene turistické zájezdy pro klienty cestovních kanceláří, které ztratily likviditu, a kterých uvolněne v první řádě finanční prostředky z pojistné záruky (I. pilíř) se ukázaly být nedostatečné.

Připomináme, že Turistický garanční fond zajišťuje rovněž 100 % částky na voucherech vydaváných aktuálně Klientům v rámci vypořádání částky uhrazene za rezervaci, na kterou se vztahuje zrušení.


ITAKA – můžete nám věřit

Jednička v Polsku

  • lídr žebříčku Touroperátoři 2019
  • nejlépe hodnocená cestovní kancelář v ”Pięćsetce w Polsce”

Jednička mezi spotřebiteli:

  • Spotřebitelský lídr kvality 2019
  • Superbrands
Zobrazit všechny ceny
31 let
na polském trhu
100%
polský kapitál
8 mln
spokojených Klientů
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter