phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

Maso Corto - Val Senales

Ve zkratce

 • Val Senales - známé a oblíbené italské zimní středisko, oblíbené mezi polskými lyžaři
 • mnoho atrakcí apres ski
 • skvělé podmínky pro snowboardisty - snowpark a halfpipe
 • garantovaný sníh na ledovci - 9 km sjezdovek a 6 vleků
 • 20 km tras pro milovníky běžeckého lyžování
 • hotely ležící blízko dolní stanice lanovky na ledovec

Prohlédni nabídku

Narty (1)

Hotel Blu Senales Hotel Blu Senales Maso Corto - Val Senales

-27% 18 834 Czk
13 614Czk
 • aktivní rodinná dovolená
 • nachází se velmi blízko vleků a sjezdovek
 • krásné výhledy
 • úžasná atmosféra
 • bohatá nabídka wellness a spa
 • velký a profesionální mini klub
 • ZIMA 20/21

Val Senales (něm. Schnalstal) je údolí ležící ve výšce nad 2000 m n.m. u úpatí ledovce Hochjoch (3280 m n.m.) v Jižním Tyrolsku, regionu hradů, vinic a malebných hor v oblasti Ötztaler Alpen, nedaleko rakouské hranice. Na lyžích se tu dá jezdit skoro celý rok a sezóna trvá od října do května. Val Senales je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších středisek v Itálii, velmi oblíbené rovněž mezi polskými lyžaři, kteří v údolí představují, hned po Italech, druhý nejpočetnější jazyk na sjezdovkách. Vedle němčiny (jazyk Jižního Tyrolska), italštině a ladinštině se tu čím dál častěji ozývá také polština. Najdete tu polské nápisy, polsky mluví mnoho lyžařských instruktorů. Val Senales znamení úžasné sněhové podmínky a velmi dobře připravené sjezdovky.

Na samotném ledovci se nachází 9 km sjezdovek a 6 vleků. Předností ledovce je snowpark s halfpipem na jeho samotném vrcholu a večer osvětlená sjezdovka. V zimní sezóně mají lyžaři k dispozici celkem 37 km tras obsluhovaných kabinovou lanovkou, 7 sedačkových lanovek a 5 talířových teleskopických vleků s celkovou kapacitou 11 460 osob/hod. K tomu se přidává asi 20 km tras pro běžecké lyžování. Díky skvělým podmínkám si Schnalstal pro svá soustředění často vybírají národní reprezentace, milují ho pokročilí lyžaři a také rodiny dávající přednost aktivnímu odpočinku.
Mezi nejvýznamnější obce regionu patří Maso Corto (Kurzras) v 2011 m n.m. a Unserfrau (1500 m n.m.). V obci Madonna Di Senales se nachází v r. 2001 otevřené archeologické muzeum věnované „muži z ledovce“ - Ötzimu, lovci z doby před 5000 lety, jehož zmrzlé, dobře dochované tělo bylo nalezeno na ledovci Hochjoch v r. 1991, s čímž se pojí legenda o „kletbě ledové mumie“. Maso Corto (něm. Kurzras), malebná alpská vesnička u výstupu Val Senales, u úpatí Palla Bianca (3738 m n.m.) leží cca 60 km od Bolzanu a cca 35 km od lázní Merano. V Polsku se stala oblíbenou díky 8 ročníkům akce „Polské dny Maso Corto”, propagujícím aktivní odpočinek.

Na turisty tu čeká spousta atrakcí: lyže a snowboardy na Hochjoch téměř po celý rok, úžasné podmínky pro carving, telemark, trekking, halfipe na ledovci, skygliding, sáňkařská dráha s délkou kol. 3,3 km a a také 25metrový bazén, sauny, diskotéka. Výjezd lanovkou s 2000 m n.m. na ledovec v 3200 m n.m. zabere jen 6 minut a zima tam trvá po celý rok. Lanovka, která najednou pojme kol. 80 osob, v zimě jezdí v době 8.30-16.30. Fantastická 8kilometrová sjezdovka vede přes údolí Corteraso (Kurzraz), těžká a strmá „Schmugglerrinne” údajně v minulosti sloužila alpským pašerákům.
V Maso Corto byl na ledovci postaven první snowraftingový svah v Itálii, na kterém se sjíždí ve speciálně upraveném raftu pro jednu nebo pro více osob. Na svazích najdete několik chat, kde se vyplatí ochutnat bombardino a také chutné a výživné pokrmy italsko-rakouské kuchyně. Apres ski lze trávit v diskotéce K2, Bussl Baru u lanovky na ledovec nebo v Leo’s Pub.

 


Stáhnout mapu trasy v plném rozlišení

Průvodce: o turisty se stará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při příletu a odletu, během ubytování a přijímání přihlášek na fakultativní výlety. V závislosti na počtu klientů může delegát bydlet na místě dosti vzdáleném od ostatních, takže vždy nebude možný přímý kontakt s delegátem.

Letový čas: Polsko–Verona: cca 1 hod. 10 min.

Místní čas: polský čas

Jazyk: italština; lze také komunikovat v angličtině a němčině.

Napětí: 220 V.

Měna: euro (EUR).

Ceny v hotelu a restauraci: oběd – od 15 EUR, nápoj – cca 2 EUR, pivo – cca 3 EUR, víno – cca 4 EUR.

Doprava: taxi - cca 15 EUR, skibusy - od cca 3-5 EUR.

Pobytová taxa: v Itálii se platí pobytová taxa v každém hotelu během ubytování a odhlášení - cca 1-2 EUR/os./den.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí. 

LYŽAŘSKÁ SEZÓNA - MASO CORTO-VAL SENALES:
říjen-květen


Stáhnout mapu trasy v plném rozlišení

SJEZDOVKY:
Poloha: 2000-3212 m n.p.m.
Celková délka sjezdovek: 15 sjezdovek s celkovou délkou cca 37 km (8 km těžkých, 14 středních, 15 snadných)..
Trasy s umělým zasněžováním: 7 km, 15 děl.

VLEKY:
Druhy a počet vleků: 13 vleků (1 kabinová lanovka, 7 sedačkových lanovek, 5 talířových teleskopických vleků).
Celková kapacita vleků: 11 460 osób/godz.

CENY SKIPASSŮ (za 6 dni):
nízká sezóna: dospělí od cca 195 EUR os., děti od cca 140 EUR/os.
vysoká sezóna:
dospělí od cca 240 EUR/os., děti od cca 170 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter