phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Aktuální novinky>

Záruka pojištění ITAKY pro sezónu 2020/2021!

Gwarancja Ubezpieczeniowa ITAKI na sezon 2020/202102-09-2020

96 000 000 PLN činí Pojistná záruka Cestovní kanceláře Itaka a platí od 16. září 2020 do 15. září 2021. Záruka byla vystavena ERGO Reiseversicherung AG Pobočkou v Polsku, vedoucí pojišťovnou cestovních kanceláří.

Předmětem záruky je:

  • zaplacení částky nezbytné k pokrytí nákladů na pokračování souborných služeb nebo nákladů na návrat do země, zahrnujících zejména dopravní náklady a náklady na ubytování, rovněž včetně, v odůvodněné výši, náklady cestujících, pokud odběratel, v rozporu se svou povinností, toto pokračování nebo návrat do země nezajišťuje;
  • vrácení částek zaplacených z důvodu platby za souborné služby nebo každou zaplacenou službu podnikatele usnadňujícímu nabývání spojených souborných služeb, pokud z příčin týkajících se odběratele nebo osob, které jednají jeho jménem, souborné služby nebo kterákoliv služba zaplacená podnikateli usnadňujícímu nabývání spojených souborných služeb nebyla nebo nebude zrealizována;
  • vrácení části plateb uhrazených za souborné služby odpovídající části souborné služby nebo za každou službu zaplacenou podnikateli usnadňujícímu nabývání spojených cestovních služeb odpovídající části služby, která nebyla nebo nebude zrealizována z příčin týkajících se zmocnitele nebo osob, které jednají jejich jménem.

Výše Pojistné záruky pro sezonu 2020/2021 je nižší ve srovnání se sezonou 2019/2020 kvůli nařízení Ministra financí z března letošního roku, podle kterého touroperátor může prohlásit na přiští rok 30% příjmů z roku 2019. Výše uvedené nařízení v důsledku situace cestnovního ruchu, pro kterou rok 2020 je nejtěžší v historii, a touroperátoři utrpěli obrovské ztráty zároveň v soouvislosti s pozastavením provozní činnosti, jak i jejím obnovením. V případě zvyšení poptávky a růstu příjmu, hodnota Pojistné záruky bude zvýšena.

 

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter