phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

Via Lattea

Ve zkratce

 • 5 italských areálů spojených do jednoho obrovského lyžařského komplexu - vše na jednu permanentku
 • dokonalé podmínky pro běžecké lyžování a snowboarding
 • 4 snowparky
 • 203 sjezdovek s celkovou délkou více než 400 km
 • mnoho atrakcí après ski: kluby, restaurace a obchody
 • infrastruktura na olympijské úrovni

Prohlédni nabídku

Narty (4)

Hotel Solaris Hotel Solaris Via Lattea

-33% 23 034 Czk
15 414Czk
 • aktivní odpočinek s rodinou
 • v blízkosti lyžařských vleků SansicarioCesana
 • v blízkosti centra alpského městečka
 • ZIMA 20/21

Hotel Majestic Sansicario Hotel Majestic Sansicario Via Lattea

-29% 23 934 Czk
16 854Czk
 • dovolená ve dvou
 • krásné umístění
 • elegantní a moderní pokoje
 • velmi dobrá kuchyně
 • krytý bazén a wellness centrum
 • ZIMA 20/21

Hotel Uappala Sestriere Hotel Uappala Sestriere Via Lattea

-28% 23 934 Czk
17 034Czk
 • přátelský k rodině
 • nachází se v samém centru prestižního letoviska
 • široká nabídka animací
 • výborná kuchyně
 • ZIMA 20/21

Hotel TH Sestriere Villaggio Olimpico Hotel TH Sestriere Villaggio Olimpico Via Lattea

-27% 26 634 Czk
19 374Czk
 • vysoká úroveň poskytovaných služeb
 • umístěný v centru střediska, v blízkosti svahu
 • moderní wellness centrum
 • ZIMA 20/21

Leží v údolí Susa v severozápadním Piemontu, kam na své lyžařské areály každý rok přiláká tisíce turistů. Infrastruktura byla výrazně rozšířena pro potřeby zimních olympijských her v Turíně v roce 2006. Via Lattea je obří komplex spojených sjezdovek a vleků, skládající se z 5 lyžařských areálů: Sauze d’Oulx, Sestriere, Sansicario, Cesana/Claviere a francouzského Montgenevre. Lyžařská sezóna trvá od prosince až do dubna a vyznačuje se mírným klimatem zaručujícím sníh a slunné počasí. Nachází se zde 400 km rozmanitých a dokonale připravených sjezdovek, včetně několika mezinárodních tras.

Dostupné jsou lyžařské permanentky umožňující jízdu po celém komplexu i s francouzským střediskem Montgenevre. Vyznačeno zde bylo 203 sjezdovek s různými stupni pokročilosti. Dominují trasy pro středně pokročilé, těch je 111 s celkovou délkou 400 km. Byly zde připraveny sjezdovky jak pro začátečníky a středně pokročilé, tak i pro experty. V regionu se nacházejí čtyři olympijské sjezdovky disponující homologací Mezinárodní lyžařské federace. Slavný osvětlený svah Kandahar s délkou 1,5 km představuje velkou atrakci obzvláště pro milovníky nočních sjezdů. Ani milovníci běžeckého lyžování nepřijdou zkrátka, čeká tu na ně 25 km běžkařských stop. Propracovaný systém efektivních a moderních vleků lyžařům a snowboardistům umožňuje efektivní pohyb po komplexu Mléčné dráhy. Vleky jsou schopny přepravit 110 tis. osob za hodinu.

Nachází se tu 68 vleků, z toho 39 sedačkových lanovek a 3 gondoly. Neustálá modernizace svahů a největší struktura umělého zasněžování v Alpách s více než 900 sněhovými děly zaručuje vysokou kvalitu svahů po celou lyžařskou sezónu. V celém regionu působí 12 lyžařských a snowboardových škol s více než 600 instruktorů. Na milovníky snowboardu čekají čtyři snowparky vybavené spoustou skokanských můstků, funboxy a handraile. Via Lattea nabízí i dokonalé apresski. Bazén, kluziště, fitness centra a sauny zajišťují relaxaci po intenzivním dni na svahu. Četné restaurace, bary a noční kluby zpestří zimní dovolenou. Zábavu po lyžování zajistí také nákupy v buticích a obchodech. Každý milovník zimních radovánek zde najde to pravé ořechové, od pěších výletů, přes jízdu na sněžných skútrech po let vrtulníkem nad vrcholy a sjezdy na několika divokých místech po prašanu.

Nejkrásnější a nejvýše ležící obcí komplexu Via Lattea je Sestriere, které se říká královna sjezdového lyžování. Jedna z nejoblíbenějších obcí v italských Alpách se už ve 30. letech minulého století stala mezinárodním lyžařským centrem. Pravidelně hostí mistrovství světa v alpském lyžování, díky čemuž tu je lyžařská infrastruktura na nejvyšší úrovni. V r. 1997 se zde konalo zimní mistrovství světa a v roce 2006 se středisko proměnilo v olympijskou vesničku. Sestriere leží ve výšce 2035 m n.m., u úpatí Monte Motta, pouhých 17 km od francouzské hranice. Disponuje fantastickými sjezdovkami, krásnými slunnými sjezdovkami a, což je důležité, nepanuje zde žádná tlačenice. Vládnou tu ideální podmínky pro snowboarding a běžecké lyžování. Obec je spojena s každým zákoutím lyžařských tras komplexu ViaLattea.

Na místě se otevírá bohatá sportovní a kulturní nabídka. V centru střediska stojí kluziště a na milovníky místní kuchyně čeká mnoho restaurací a barů. Velmi dobře rozvinutá ubytovací základna zaručuje vydařený odpočinek dokonce i pro ty nejnáročnější hosty. Sestriere je skvělá nabídky pro hledače pohodlí a zábavy na nejvyšší úrovni, toužících oddat se zimním radovánkám.


Stáhnout mapu trasy v plném rozlišení

Průvodce: o turisty se stará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při příletu a odletu, během ubytování a přijímání přihlášek na fakultativní výlety. V závislosti na počtu klientů může delegát bydlet na místě dosti vzdáleném od ostatních, takže vždy nebude možný přímý kontakt s delegátem. Letový čas: Polsko–Turín – cca 1,5 hod.

Lokální čas: polský čas.

Jazyk: italština; lze také komunikovat v angličtině a němčině.

Napětí: 220 V.

Měna: euro (EUR).

Ceny v hotelu a restauraci: oběd – od 15 EUR, nápoj – cca 2 EUR, pivo – cca 3 EUR, víno – cca 4 EUR.

Doprava: taxi - cca 15 EUR, skibusy - od cca 3-5 EUR.

Pobytová taxa: v Itálii se platí pobytová taxa v každém hotelu během ubytování a odhlášení - cca 1-2 EUR/os./den.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí. 

LYŽAŘSKÁ SEZÓNA - VIA LATTEA: 
prosinec-duben


Stáhnout mapu trasy v plném rozlišení

SJEZDOVKY:
Poloha: 1360-2823 m n.m.
Celková délka sjezdovek: 203 sjezdovek s celkovou délkou 400 km: 52 sjezdovek pro začátečníky (95 km), 111 sjezdovek pro středně pokročilé (220 km), 40 sjezdovek pro pokročilé (85 km).
Umělé zasněžování: 60 % (900 sněžných děl).

VLEKY:
Druhy a počet vleků: 68 vleků (6 gondol, 39 sedačkových lanovek, 23 talířových teleskopických vleků).
Celková kapacita vleků: 110 000 os./hod.

LYŽAŘSKÉ ŠKOLY:
12 lyžařských škol s více než 600 instruktory.

CENY SKIPASSŮ (za 6 dní):
vysoká sezóna: dospělí a děti: cca 200 EUR/os.
nízká sezóna: dospělí a děti: cca 190 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter