phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

Kayseri

Ve zkratce

  • nejmodernější lyžařské středisko v Turecku
  • ráj pro lyžaře a snowboardisty: 102 km sjezdovek, 58 km sjezdovek s umělým zasněžováním a 14 vleky
  • výhledy na vrchol sopky Erciyes
  • ideální výchozí bod pro návštěvu Kappadokkie
  • skipass v ceně v hotelech: Mirada Del Monte, Mirada Del Lago a Grand Eras

Prohlédni nabídku

Narty (3)

Lyže v Kappadokii!

Objevte Erciyes, nacházející se v srdci Kappaddokie – jedno z nejlepších a nejmodernějších lyžařských středisek v Turecku. To je skoro 102 km sjezdovek (včetně 55 km upravovaných sjezdovek) o různém stupni obtížnosti a s ideálními podmínkami pro milovníky zimních sportů. Lyžaři a snowboardisté budou nadšení!

JÍZDA NA SOPCE
Erciyes, nejvyšší sopce Kappadokkie – 3916 m n. m. 34 moderní lyžařské a snowboardové sjezdovky na svazích Erciyes o celkové délce cca 102 km budou ideální jak pro začátečníky, tak i skutečné znalce, kteří ocení Divan a Hacilar (oba se sklonem nejméně 60°!). Na sám vrchol sopky vedou skitúrové trasy. Ti, kteří sem přijedou při pěkném počasí, mohou obdivovat úžasný výhled na Černé moře na severu a Středozemní moře na jihu. Náhradou za vytrvalost je sjezd, kde pro překonání máte skoro 2000 m výškového rozdílu. 14 vleků přepravuje 24 tis. osob za hodinu. Lyžařské terény se nacházejí na výšce od 2100 do 3360 m n. m. Certifikovaní instruktoři Snow Academia Ski School učí jízdu všechny zájemce ve věku od 7 do 70 let. Škola zajišťuje lekce skupinové i individuální. Na místě jsou dostupní průvodci off-piste. Bezpečnost lyžařů zajišťuje 25 lyžařských hlídek.

KAPPADOKKIE, SRDCE TURECKA – hlavní bod programu každého výletu do Turecka. Výjimečná geologická struktura Kappadokkie s jejími pohádkovými skalními komíny, ve kterých lidé tesali domy a chrámy, je výsledkem erupce sopky před cca 30 miliony let. Toto je také oblast, ve které se po staletí míchají vlivy různých civilizací – od asyrské přes římskou po osmanskou. Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos, Zelve a Derinkuyu jsou centra kultury nejčastěji navštěvovaná milovníky této země. Každý rok Kouzelnou Zemi navštěvují cca 2 miliony turistů z celého světa. Stojí za to jet na 2denní výlet po Kappadokkii s prohlídkou pevnosti Uçhisar a letem balónem nad okouzlující krajinou a strávit nezapomenutelné chvíle během turecké noci v jeskyni vytesané v sopečném tufu.

KAYSERI
Během pobytu v této oblasti musíte navštívit Kayseri – jedno z nejstarších míst Anatolie, nacházející se na úpatí sopky Erciyes, cca 25 km od hotelů v nabídce. To milionové město láká památkami z byzantského období a jistě se bude líbit turistům, kteří chtějí čas trávit aktivně i mimo lyžařské sjezdovky. Kayseri a vrchol Erciyes se každý rok stávají hlavním místem zimních sportů. Tady se konají mj. prestižní FIS Snowboard European Cup, Erciyes Ultra Sky Trails, Snowboard World Cup a Snowkite Worldcup Erciyes.

APRES SKI
Okolí Kayseri, místa vonícího pastirmou, skutečný ráj pro milovníky kulinářských pokusů! Po šílenství na sjezdovce si můžete odpočinout v blízkých kavárnách a restauracích, které servírují místní lahůdky, např. pro tuto oblast typické klobásky, plněné knedlíky manti nebo yaglamu, chléb vrstvený se zeleninovou a masovou náplní.

 

Praktické informace:

Místní zástupce: o turisty se postará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při transferu, ubytování a poskytování fakultativních výletů.

Víza: jsou nutná. Vstup polských občanů do Turecka je možný pouze na základě platného cestovního pasu a víza.
Neexistuje možnost vjezdu do Turecka na základě občanského průkazu. Turistické vízum je platné 90 dnů po dobu 180 dnů (vízum opravňuje k vícenásobným přesunům přes hranice).
K získání víza cestovní pas musí splňovat následující požadavky:
- pro získání víza elektronicky nebo na letišti je minimální platnost cestovního pasu 180 dnů od data vstupu do Turecka,
- minimálně jedna volná strana v pasu.

Turistické vízum můžete získat:

1) prostřednictvím C.K. ITAKACK.
ITAKA nabízí zprostředkování získání víza do Turecka.
Poplatek za vízum a zprostředkování činí 99 PLN/os. a je nižší než poplatek, který je třeba uhradit při zakoupení víza na letišti v Turecku.
Vízum lze zakoupit v Zóně Zákazníka nejpozději 4 dny před odletem.
Vízum bude zasláno na vaši e-mailovou adresu a bude k dispozici v Zóně Zákazníka nejdříve 14 dnů před datem odletu a nejpozději 4 dny před datem odletu. Po obdržení informací o vízu je potřeba jej stáhnout, vytisknout a vzít s sebou na letiště.
Získání víza prostřednictvím C. K. Itaka je možné pouze pro polské státní příslušníky.
Pokud do odletu zbývá méně než 4 dny, je možné o vízum požádat jen prostřednictvím systému E-visa (https://www.evisa.gov.tr/pl/).

2) Online prostřednictvím internetové platformy E-visa.
Vízum pro turistické účely lze získat také prostřednictvím systému E-visa: https://www.evisa.gov.tr/pl/ .
Poplatek za vízum činí 20 USD/os. Vízum si vytiskněte a vezměte s sebou na letiště.

3) Nebo na místě na letišti.
Je možné také zakoupení víza po příletu do Turecka na prodejních místech na hraničních přechodech (cena činí: 30 USD/25 EUR/20 GBP/os., platba v hotovosti).
Doporučuje se zakoupit vízum v elektronickém systému. Po překročení tureckých hranic můžete být požádáni o předložení platného cestovního zdravotního pojištění (pro klienty C. K. Itaka je to cestovní smlouva, která obsahuje č. pojistného certifikátu) nebo doklad o vlastnictví prostředků na živobytí. Majitelé dočasných pasů nemohou získat víza v systému E-visa ani na hranici.

Místní čas: polský čas plus 1 hod.

Jazyk: turečtina; lze také komunikovat v angličtině, stále častěji i v polštině.

Měna: 1 turecká lira; 1 EUR = 2,4 liry.

Spropitné: platí zásada, že každý dává tolik, kolik si může dovolit. Výdělky v Turecku jsou nízké a spropitné je často velkou finanční pomocí. Pravidlem je dávání spropitného řidičům na cestách a místním číšníkům – cca 5-10%.

Letový čas: Polsko –Kayseri – cca 3 hod.

Ceny: pivo – cca 2,5–3 EUR, oběd – cca 10 EUR.

All Inclusive: v Turecku nabídky all inclusive obvykle zahrnují pouze jídla a místní nápoje v určeném čase, obvykle od 10.00 do 23.00 hodin. Jakékoli další služby, jako například sportovní vybavení, trezor, masáže, sauna, a dokonce i minibar, jsou zpoplatněné. Kromě dovážených nápojů se zvlášť platí také šťávy z čerstvě lisovaného ovoce a turecká káva.

Doprava: funguje v pořádku a není drahá, dokonce i z hotelů vzdálených od centra města lze dolmusem, tedy místním minibusem, snadno kamkoli dojet; cena za jízdu: cca 2 EUR/15 km; taxíky jsou vybaveny taxametry; cena za jízdu: cca 1,5 EUR/1 km.

 Místní výlety: jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců.

LYŽAŘSKÁ SEZONA: Erciyes: prosinec–duben

SJEZDOVKY:

Poloha: 2100-3360 m n. m.

Celková délka sjezdovek: 34 sjezdovek s celkovou délkou cca 102 km (6 obtížných sjezdovek, 15 středních, 13 snadných). Trasy s umělým zasněžováním: 58 km, 160 sněžných děl.

LYŽAŘSKÉ VLEKY:

Druhy a počty vleků: 14 vleků (1 kabinová lanovka, 11 sedačkových lanovek, 1 talířový teleskopický vlek).

Celková kapacita vleků: 23 800 cestujících/hod.

CENY SKIPASSŮ: v ceně Lyžařská škola: Erciyes – Kayseri

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter