phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>

Curaçao

Ve zkratce

 • exotický ostrov v Karibiku
 • ideální podmínky pro potápění
 • skvělé klima po celý rok
 • krásný Willemstad k prohlídkám
 • vlast slavného likéru Curaçao

Prohlédni nabídku

Dovolená (1)

Hotel Corendon Mangrove Beach Resort Hotel Corendon Mangrove Beach Resort Curaçao

-18% 47 694 Czk
38 934Czk
 • elegantní a moderní
 • v srdci úžasného Willemstad
 • 4 restaurace a 5 barů
 • spousta atrakcí pro malé a velké
 • několik bazénů, včetně elegantního bazénu typu infinity
 • aqvapark se 6 skluzavkami
 • All inclusive
 • Léto 2020 - dítě -50%

Potápění k snídani? Ne, mnohem více“ Jde o nejoblíbenější sport na Curaçao, najdeme tu více než 100 fantastických míst k potápění, z nich více než polovinu v pobřežní zóně, díky čemuž se potápí přímo ze břehu. Dojmy jsou jedinečné: nádherné korálové zahrady, ve kterých žije více než 50 druhů korálů, několik set druhů barevných tropických ryb, korýši, želvy a okouzlující blankyt křišťálového moře.

Lenošte na pláži, jak jste si to vysnili Bylo spočítáno, že na Curaçao je 38 pláží, ale určitě jich je ještě více, protože se říká, že pláže Curaçao jsou jeho nejlépe střežené tajemství. Ty nejkrásnější jsou komorní, v nádherných zátokách, jimž se říká „bocas“, obklopené skalisky a tropickou přírodou. Vyberte si pláž pro sebe! Na každé má moře odstín karibského blankytu.

Nizozemí v Karibiku Curaçao je závislé území Nizozemského království a jeho hlavnímu městu, Willemstad, s kouzelnou atmosférou se ne náhodou říká „Malý Amsterdam“. Nizozemská koloniální architektura okouzluje pastelovými barvami fasád budov postavenými podél kanálu, který dělí hlavní město na dvě části: Punda a Otrobanda, spojené dlouhým pontonovým mostem Královny Emmy. Historická zóna ve Willemstadu, jeho centrum a přístav jsou zapsány na seznamu UNESCO. Je na co si prohlížet!

Nejlepší počasí pod sluncem Kdy je nejlepší jet na Curaçao? Odpověď je jednoduchá: jak je rok dlouhý! Suché, tropické, podrovníkové klima zaručuje, že si jen těžko všimneme rozdílů mezi ročními obdobími. V létě průměrná teplota během dne představuje 31°C, a v zimě 29°C. Skoro stejně teplé je moře: v létě 29°C, a v zimě 26°C. Srážky během roku nejsou velké, dokonce ani v tak zvaném období dešťů. Velkou předností Curaçao je skutečnost, že ostrov leží mimo oblast výskytu hurikánů.

Karibské All Inclusive Jen v naší nabídce fantastický 5hvězdičkový hotel nedaleko Willemstadu. Světová úroveň služeb, luxus, opravdové All Inclusive a jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově! Čekáme na Vás!

Místní zástupce: o turisty se postará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při transferu, ubytování a poskytování fakultativních výletů.

Víza: nejsou vyžadována. Vstup na ostrov Curaçao je možný na základě platného pasu (dočasný pas neplatí).

Místní čas: Polský čas mínus 6 hod. Úřední jazyk: nizozemština, angličtina.

Napětí: 127 V, 50 Hz – tříkolíkové zástrčky.

Měna: Nizozemsko-antilský gulden (ANG). Kurz: 1 ANG = cca 2,2 PLN.

Zvyklosti: Jako v každé zemi je na místě zachovávat si zdravý úsudek a dávat pozor na kapsáře, ovšem ostrovy ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) patří mezi velice bezpečná místa.

Očkování: nejsou vyžadována. Cena jednorázové návštěvy v státní zdravotnické instituci stanoví cca 40 USD.

Vstupní daň: cena zájezdu zahrnuje vstupní daň ve výši 42 USD.

Místní výlety: jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců.

Upozornění! Na Curacao platí zákaz kouření na veřejných místech.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter