phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

La Gomera

Ve zkratce

  • ojedinělý vavřínový les v Národním parku Garajonay
  • jedinečná atmosféra koloniální architektury hlavního města ostrova – San Sebastian
  • krásná, nedotčená příroda, klidné prostředí a pohostinní obyvatelé
  • přes 200 km cyklistických a turistických tras
  • chutná místní kuchyně, která je známá pro své vynikající rybí pokrmy a sladkosti

Prohlédni nabídku

Dovolená (161) Last Minute (126)

La Gomera – divoký, zelený a nejméně známý z ostrovů souostroví, má rozlohu pouze 379 km2.V San Sebastian, hlavním městě La Gomery, se zachovaly historické památky z dob návštěvy Kryštofa Kolumba. V centru ostrova, v Národním parku Garajonay, můžete obdivovat pravěký les z období třetihor. Lesy Gomery jsou na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nádherná dovolená v blízkosti přírody!

Nejstarší a stále jeden z nejméně dotčených ostrovů. Podařilo se zde vyhnout turistickému boomu 60 let 20. století. Právě proto dnes La Gomera přitahuje stále více turistů prchajících z rušných letovisek Tenerife a Fuerteventury. Geologové odhadují věk ostrova na 12 milionů let. I když je ostrov velmi malý (cca. 370 km2), má velmi různorodou přírodní krajinu. Území nacházející se v blízkosti moře se téměř podobají poušti. Nejpozoruhodnějších atrakcí pobřeží La Gomery jsou majestátní útesy Los Organos. Vyrůstající z vod oceánu působí dojmem nedobytných. Pokud vyrazíme do vnitra ostrova, spatříme neobvykle bujarou vegetaci. Jako sousední Tenerife i La Gomera má geologické a klimatické rozdíly mezi severem a jihem. Severní část ostrova tvoří okouzlující zelené rokle plné banánových plantáží, palem a drobných vesniček ladících s krajinou. Jižní části ostrova téměř po celý rok láká skvělým počasím.  Z tohoto důvodu se tam nacházejí dvě letoviska: Playa Santiago a Valle Gran Rey. Největší a nejznámější atrakcí ostrova je bezesporu vavřínovo-cedrový les. Dnes chráněný a uzavřený v Národním parku Garajonay. Klima tohoto místa je opravdu neobvyklé, téměř mystické. Unikátní tvary stromů a rostlin zahalené mlhou vyvolávají u návštěvníků husí kůži. Ostrov obývá pouze 20 tisíc obyvatel, kteří jsou velmi srdeční a vlídní. Hlavní město ostrova San Sebastian de la Gomera si stále udržuje středověký systém uliček a původní tvar historického jádra města. V tomto ohledu se zde nezměnilo téměř nic od dob návštěvy Kryštofa Kolumba, který se zde zastavil během jedné ze svých expedic. Toto 6tisícové město plné půvabných úzkých uliček je ideální místo pro neuspěchané, klidné procházky.

Pozor! Cestování během COVID-19 - povinný formulář FCS
Před příletem do Španělska musíte vyplnit formulář FCS (Formulář zdravotní kontrole): https://www.spth.gob.es/
Zobrazit podrobnosti a návod: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/#hiszpania

Místní zástupce: telefonická péče polského delegáta na ostrovu Tenerife

Letový čas: Varšava–Tenerife: cca 5 hodin; trajektová doprava: Tenerife-La Gomera: cca 1 hodina. Místní čas: polský čas mínus 1 hodina.

Jazyk: španělština, můžete také komunikovat v angličtině a němčině.

Hlavní město ostrova: San Sebastian de La Gomera.

Napětí: 220 V. Měna: euro (EUR).

Ceny v hotelu a restauraci: oběd: od 16 EUR, voda: cca 3 EUR, pivo: cca 2 EUR, víno: cca 10 EUR.

Doprava: poměrně efektivní a levná (taxíky, místní autobusy).

Pláže: volný vstup; plážový servis (2 lehátka + slunečník) za poplatek – cca 15 EUR/den.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter