phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>

Kuba

Ve zkratce

  • bílé karibské pláže a krásné korálové ostrůvky
  • usměvaví obyvatele tančící v rytmu salsy
  • jedinečná pulzující atmosféra Havany
  • prvotřídní památky zapsané do seznamu UNESCO
  • světoznámé doutníky nejvyšší kvality

Prohlédni nabídku

Pláže s pískem jako teplá mouka, kokosové palmy a moře v karibské blankytné barvě. Právě takové je Cayo Santa Maria – ostrov jako ze snu. Luxusní hotely all inclusive, romantické západy slunce - nejnovější dovolenkové středisko na Kubě se těší čím dál většímu zájmu turistů z celého světa. Kuba je místo, které bude mít v srdcích Poláků vždy zvláštní postavení.

Zelené pomeranče, Che a Fidel, rum, salsa se po desetiletí postaraly o to, že „ostrov svobody“ se zdál být zároveň daleko i blízko. Po Varadero, prvním mezinárodním letovisku Kuby, přišel čas na komornější místa, kde je v harmonii mezi přírodou a rozvíjející se turistikou prostor pro útěk od každodennosti a pro totální relaxaci. Cayo Santa Maria je ostrůvek přináležející do souostroví Jardines del Rey (Královské zahrady), který je z hlediska přírodních hodnot zapsán na seznam UNESCO. S pevninou ho spojuje násep dlouhý cca 48 km, probíhající i přes sousední ostrůvky: Cayo Las Brujas a Cayo Ensenachos. Na ostrově, který na délku měří jen 16 km a na šířku jen asi 2 km, se v současnosti nachází 12 hotelů, první z nich, Cayo Santa Maria, byl otevřen v roce 2001. Všechny hotely patří do kubánské Gaviota Cuban Group, ale jsou řízeny společně s prestižními, mezinárodními hotelovými řetězci, jako je např. Melia, Eurostars.

Slavné bílé pláže leží na severu ostrova, jižní pobřeží tvoří především mangrovy. Pláž dlouhá cca 13 km je rozdělena do několika sekcí oddělených korálovými skalisky, proto by si milovníci dlouhých procházek po pláži měli s sebou vzít ochrannou obuv. U nejdelšího, více než 6km úseku pláže – Playa Santa Maria, se nacházejí hotely: Melia Las Dunas, Starfish Cayo Santa Maria, Melia Cayo Santa Maria a Sol Cayo Santa Maria. Všechny pláže jsou veřejné. Z hotelů na pláže vedou dřevěné lávky postavené kvůli ochraně dun a rostlinstva. V západní části ostrova se nachází Playa Canyon (400 m), Ensenada Punta Madrugilla (200 m) a Ensenada Punta Matamoros (300 m). Jedněmi z nejkrásnějších pláží na Kubě se může pochlubit také sousední ostrůvek Cayo Ensenachos: Playa Ensenachos a Playa Megano. Místem setkání turistů na Cayo Santa Maria jsou dvě puebla - turistická městečka: La Estrella a Las Dunas s restauracemi, diskotékami, obchody, bowlingem a posilovnami.

Místní zástupce: o turisty se postará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při transferu, ubytování a poskytování fakultativních výletů.

Víza: požaduje se zakoupení turistické karty (Tarjeta de Turista), která je započtena do ceny akce. Karta je platná po dobu 30 dní, k vyzvednutí před odbavením na letišti ve Varšavě. Kartu uschovejte, bez ní totiž nemůžete opustit Kubu. V případě ztráty, zničení nebo špatného vyplnění turistické karty je možné zakoupit si další za cenu 200 PLN. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců ode dne příjezdu na Kubu.

Letový čas: Polsko–Santa Clara/Cayo Coco - cca 12 hod.

Místní čas: polský čas mínus 6 hodin.

Pláže: veřejné, bezplatný vstup

Jazyk: španělština, lze také komunikovat anglicky a francouzsky.

Měna: na Kubě od 01.01.2021 bude stažená měna CUC (konvertibilní peso). V platnosti bude CUP (kubánské peso) a USD (americký dolar). Současně, v turistických oblastích a vládních obchodech jsou možné jen platby platební kartou. Ne akceptují se karty amerických banek: např. CitiBank, American Express nebo Revolut. Navíc mnoho banek uznalo Kubu za zemi vysokého rizika a blokuje možnost placení kartou. Vzhledem k tomu před odjezdem doporučujeme kontaktovat banku, aby v průběhu pobytu bylo možné placení kartou. Platby za výlety, v hotelových obchodech, SPA a dodatečné služby je možná pouze kartou, zatímco za nákupy v místních obchodech a suvenýry lze platit v hotovosti.

Hlavní město: Havana.

Napětí: 220 V, kulaté (evropské) zástrčky.

Mezinárodní kreditní a platební karty: jsou přijímány s výjimkou těch, které vydaly americké banky.

Ceny v hotelu a restauracích: oběd – od 10 CUC, večeře – od 15 CUC, láhev minerální vody – cca 2 CUC, pivo – cca 3 CUC, káva – cca 2 CUC, láhev rumu (0,75 l) – od 5 CUC, nealkoholický nápoj v plechovce – cca 1 CUC, doutníky – od 70 CUC za 25 kusů (o polovinu levnější než na jakémkoliv jiném místě na světě).

Doplňkové služby: vstup do zóny Relax Lounge na letišti při návratu za poplatek cca 25 CUC (platí se na letišti). Cena zahrnuje neomezené občerstvení, neomezené studené a teplé nealkoholické nápoje a vybrané alkoholické nápoje (pivo, rum, whisky, brandy, vodka, víno), možnost využití přednostního odbavení FAST TRACK - individuální bezpečnostní kontrola a odbavení bez front.

Spropitné: běžné je dávání spropitného číšníkům, barmanům, nosičům zavazadel a pokojským (cca 5-10 %).

Kuba na internetu: www.cubaweb.cu

Fakultativní výlety: organizují je místní turistické agentury na základě jejich podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců. Platnost jen v hotovosti v místní měně - kubánské konvertibilní peso (CUC).

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 26 26 27 28 29 30 31 31 30 29 27 26
WODA 25 25 26 26 27 28 29 29 29 28 27 27


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Dvoudenní Havana (autokarem) — jedinečná příležitost strávit noc v Havaně. Ideální výlet pro osoby, které chtějí pocítit skutečnou, kubánskou chuť města spojovanou se skupinou Buena Vista Social Club. Návštěva města je rozdělena do dvou dnů, což umožňuje delší obdivování kouzelné architektury koloniálního hlavního města, jakož i hlubší poznání současné Havany. Prohlídka: Náměstí José Martího s památníkem básníka a národního hrdiny. Procházka po pobřežní promenádě Malecon, kolem koloniálních náměstí a Centrálního parku s Velkým divadlem a kapitolem. Prohlídka Plaza de Armas s rezidencí guvernérů Palacio de los Generales a neoklasicistním chrámem El Templete. Po obědě procházka po ulicích staré Havany zapsané na seznam UNESCO. Cesta do hotelu. Ubytování. Večeře. Volitelně (za příplatek na místě): převezení na světoznámé vystoupení kabaretu Tropicana Show. Představení plné barev je podstatou hudby a kubánské kultury. Nocleh. Druhý den po snídani vystěhování. Návštěva Náměstí Revoluce, kde dříve s občany hovořil více než šest hodin Fidel Castro a papež Jan Pavel II v roce 1998 sloužil Mši svatou. Prohlídka muzea revoluce a muzea rumu. Po obědě přesun na místa spojená s Ernestem Hemingwayem, slavných koktejlových barů: Floridita a La Bodeguita del Medio, kde se zrodilo mojito. Návrat do hotelu na Cayo Santa Maria. Cena - cca 220 CUC, děti (2-11 let) - cca 170 CUC; cena nezahrnuje Tropicana Show - povinný večerní oděv. Omezený počet míst. V případě nedostatku noclehových míst se výlet ruší.

Jednodenní Havana (autokarem) — brzy ráno transfer klimatizovaným autobusem do hlavního města Kuby. Prohlídka: Náměstí José Martího s památníkem básníka a národního hrdiny. Procházka po pobřežní promenádě Malecon, kolem koloniálních náměstí a Centrálního parku s Velkým divadlem a kapitolem. Zwiedzanie Placu Parad, gdzie jest najwięcej zabytkowych budynków. Kromě městského parku se zde nachází rezidence guvernérů Palacio de los Generales a neoklasicistní chrám El Tempelete. Po obědě procházka dlážděnými ulicemi staré Havany zapsané na seznam UNESCO. Možnost nákupu suvenýrů, řemeslných výrobků na místním trhu a shlédnutí afrokubánských náboženských rituálů. Večer zastávka na vybuzující mojito a daiquiri při rytmech kubánské hudby na místech spojených se životem Ernesta Hemingwaye: Floridita a Bodeguita del Medio. Pozdě večer odjezd z Havany a návrat do hotelu na Cayo Santa Maria. Cena - cca 150 CUC, děti (2-11 let) - cca 110 CUC.

Havana (letadlem) — let do hlavního města Kuby, města s jedinečnou energií a atmosférou. Prohlídka: Náměstí José Martího s památníkem básníka a národního hrdiny. Procházka po pobřežní promenádě Malecon, kolem koloniálních náměstí a Centrálního parku s Velkým divadlem a kapitolem. Prohlídka náměstí Přehlídek, kde se soustředí nejvíce historických budov. Kromě městského parku se zde nachází rezidence guvernérů Palacio de los Generales a neoklasicistní chrám El Tempelete. Po obědě procházka dlážděnými ulicemi staré Havany zapsané na seznam UNESCO. Možnost nákupu suvenýrů, řemeslných výrobků na místním trhu a shlédnutí afrokubánských náboženských rituálů. Celodenní výlet. Cena - cca 170 CUC, děti (2-11 let) - cca 150 CUC; povinný letištní poplatek: cca 44 CUC; omezený počet míst.

Chutě Kuby — transfer do městečka El Pueblo na slavnostní večeři v místní restauraci s tradiční kubánskou kuchyní. Po jídle ukázka salsy v provedení profesionálními tanečníky. Možnost připojit se k tanci. Volný čas na nákup suvenýrů. Návrat do hotelu večer. Cena - cca 30 CUC.

Po stopách koloniálních pokladů — trasa výletu vede centrální částí ostrova. Transfer do Santa Clara. Prohlídka náměstí Ernesta Che Guevary s jeho monumentálním pomníkem a mauzoleem. Cesta do Cienfuegos, přístavního města založeného Kryštofem Kolumbem, známého jako „Perla jihu“. Prohlídka historického centra. Večeře v místní restauraci. Transfer do historického města Trinidad, klenotu koloniální architektury zapsaného na seznamu UNESCO. Volno na nákup suvenýrů na pouličním trhu. Celodenní výlet. Cena - cca 80 CUC, děti (2-11 let) - cca 60 CUC.

Za sluncem — plavba na katamaránu podél severního pobřeží Kuby, kolem pásu navzájem sousedících ostrůvků. Pozorování delfínů a mořských ptáků. Čas na koupání a šnorchlování v křišťálově čistém moři, prozkoumávání korálového útesu obývaného stovkami barevných forem života. Půldenní výlet. V ceně plody moře a neomezené množství osvěžujících nápojů při rytmech salsy a rumby. Cena - cca 100 CUC, děti (2-11 let) - cca 60 CUC.

Národní park Guanayara — trek plný dobrodružství v jednom z nejkrásnějších zákoutí Kuby, v centrální části ostrova. Trasa začíná u impozantního vodopádu „El Rocio”. Následně běží podél říčního koryta, aby se zastavila u El Venado - přírodního bazénu s křišťálově čistou vodou. Občerstvení v restauraci. Celodenní výlet s licencovaným průvodcem. Návrat do hotelu brzy večer. Doporučuje se oblečení a obuv odpovídající náročnější turistice. Cena - cca 65 CUC, děti (2-11 let) - cca 50 CUC.

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

Dvoudenní Havana (autokarem) — jedinečná příležitost strávit noc v Havaně. Ideální výlet pro osoby, které chtějí pocítit skutečnou, kubánskou chuť města spojovanou se skupinou Buena Vista Social Club. Návštěva města je rozdělena do dvou dnů, což umožňuje delší obdivování kouzelné architektury koloniálního hlavního města, jakož i hlubší poznání současné Havany. Prohlídka: Náměstí José Martího s památníkem básníka a národního hrdiny. Procházka po pobřežní promenádě Malecon, kolem koloniálních náměstí a Centrálního parku s Velkým divadlem a kapitolem. Prohlídka Plaza de Armas s rezidencí guvernérů Palacio de los Generales a neoklasicistním chrámem El Templete. Po obědě procházka po ulicích staré Havany zapsané na seznam UNESCO. Cesta do hotelu. Ubytování. Večeře. Volitelně (za příplatek na místě): převezení na světoznámé vystoupení kabaretu Tropicana Show. Představení plné barev je podstatou hudby a kubánské kultury. Nocleh. Druhý den po snídani vystěhování. Návštěva Náměstí Revoluce, kde dříve s občany hovořil více než šest hodin Fidel Castro a papež Jan Pavel II v roce 1998 sloužil Mši svatou. Prohlídka muzea revoluce a muzea rumu. Po obědě přesun na místa spojená s Ernestem Hemingwayem, slavných koktejlových barů: Floridita a La Bodeguita del Medio, kde se zrodilo mojito. Návrat do hotelu na Cayo Santa Maria. Cena - cca 220 CUC, děti (2-11 let) - cca 170 CUC; cena nezahrnuje Tropicana Show - povinný večerní oděv. Omezený počet míst. V případě nedostatku noclehových míst se výlet ruší.

Jednodenní Havana (autokarem) — brzy ráno transfer klimatizovaným autobusem do hlavního města Kuby. Prohlídka: Náměstí José Martího s památníkem básníka a národního hrdiny. Procházka po pobřežní promenádě Malecon, kolem koloniálních náměstí a Centrálního parku s Velkým divadlem a kapitolem. Zwiedzanie Placu Parad, gdzie jest najwięcej zabytkowych budynków. Kromě městského parku se zde nachází rezidence guvernérů Palacio de los Generales a neoklasicistní chrám El Tempelete. Po obědě procházka dlážděnými ulicemi staré Havany zapsané na seznam UNESCO. Možnost nákupu suvenýrů, řemeslných výrobků na místním trhu a shlédnutí afrokubánských náboženských rituálů. Večer zastávka na vybuzující mojito a daiquiri při rytmech kubánské hudby na místech spojených se životem Ernesta Hemingwaye: Floridita a Bodeguita del Medio. Pozdě večer odjezd z Havany a návrat do hotelu na Cayo Santa Maria. Cena - cca 150 CUC, děti (2-11 let) - cca 110 CUC.

Havana (letadlem) — let do hlavního města Kuby, města s jedinečnou energií a atmosférou. Prohlídka: Náměstí José Martího s památníkem básníka a národního hrdiny. Procházka po pobřežní promenádě Malecon, kolem koloniálních náměstí a Centrálního parku s Velkým divadlem a kapitolem. Prohlídka náměstí Přehlídek, kde se soustředí nejvíce historických budov. Kromě městského parku se zde nachází rezidence guvernérů Palacio de los Generales a neoklasicistní chrám El Tempelete. Po obědě procházka dlážděnými ulicemi staré Havany zapsané na seznam UNESCO. Možnost nákupu suvenýrů, řemeslných výrobků na místním trhu a shlédnutí afrokubánských náboženských rituálů. Celodenní výlet. Cena - cca 170 CUC, děti (2-11 let) - cca 150 CUC; povinný letištní poplatek: cca 44 CUC; omezený počet míst.

Chutě Kuby — transfer do městečka El Pueblo na slavnostní večeři v místní restauraci s tradiční kubánskou kuchyní. Po jídle ukázka salsy v provedení profesionálními tanečníky. Možnost připojit se k tanci. Volný čas na nákup suvenýrů. Návrat do hotelu večer. Cena - cca 30 CUC.

Po stopách koloniálních pokladů — trasa výletu vede centrální částí ostrova. Transfer do Santa Clara. Prohlídka náměstí Ernesta Che Guevary s jeho monumentálním pomníkem a mauzoleem. Cesta do Cienfuegos, přístavního města založeného Kryštofem Kolumbem, známého jako „Perla jihu“. Prohlídka historického centra. Večeře v místní restauraci. Transfer do historického města Trinidad, klenotu koloniální architektury zapsaného na seznamu UNESCO. Volno na nákup suvenýrů na pouličním trhu. Celodenní výlet. Cena - cca 80 CUC, děti (2-11 let) - cca 60 CUC.

Za sluncem — plavba na katamaránu podél severního pobřeží Kuby, kolem pásu navzájem sousedících ostrůvků. Pozorování delfínů a mořských ptáků. Čas na koupání a šnorchlování v křišťálově čistém moři, prozkoumávání korálového útesu obývaného stovkami barevných forem života. Půldenní výlet. V ceně plody moře a neomezené množství osvěžujících nápojů při rytmech salsy a rumby. Cena - cca 100 CUC, děti (2-11 let) - cca 60 CUC.

Národní park Guanayara — trek plný dobrodružství v jednom z nejkrásnějších zákoutí Kuby, v centrální části ostrova. Trasa začíná u impozantního vodopádu „El Rocio”. Následně běží podél říčního koryta, aby se zastavila u El Venado - přírodního bazénu s křišťálově čistou vodou. Občerstvení v restauraci. Celodenní výlet s licencovaným průvodcem. Návrat do hotelu brzy večer. Doporučuje se oblečení a obuv odpovídající náročnější turistice. Cena - cca 65 CUC, děti (2-11 let) - cca 50 CUC.

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter