phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

Agadir

Ve zkratce

  • zlaté pláže, oázy a olivové háje
  • exotika pouhých 14 km od Evropy
  • kouzlo barev, vůní a orientálních chutí
  • písek pouště a křivolaké silnice v pohoří Atlas
  • dobře rozvinutá veřejná doprava
  • více než 300 slunných dnů za rok!

Prohlédni nabídku

Maroko dělí od Evropy jen 14 km a přesto se nám jeví jako tajemné království. Bohatá minulost, jejíž svědectvím jsou pozůstatky z dob starého Říma, perly islámského umění, nekonečná písečná poušť, pestrá tržiště – súky – včetně nejznámějších ve městě Fes a Marrákeš s legendárními koberci a tajemné kasby, které podněcují představivost a lákají exotikou.

Maroko je země kontrastů a překvapení, místo, kde se islám setkává s africkou vitalitou a západním modelem života. Tradiční rituál vaření silné kávy nebo mátového čaje zde koexistuje s řetězci rychlého občerstvení jako je McDonald‘s. Maroko splňuje všechny požadavky, aby se stalo vysněnou zemí každého turisty: krásné pobřeží Atlantiku, majestátní pohoří Atlasu, zajímavá orientální města s místním klimatem a pestrou mozaikou lidských typů, arabské vesničky, kde se zastavil čas, a vlídný, přívětivý postoj k zahraničním návštěvníkům. Agadir– největší marocké letovisko, známé pro svou krásnou písčitou pláž ve tvaru půlměsíce s délkou cca 8 km a šířkou až 300 m. Hezké, moderní město pulzující barvami a zábavou od rána do večera. Ze zřícenin kasby na kopci si můžete vychutnat krásný výhled na oceán, na pláž, přístav a město. Tisíce hospůdek, místních nebo mezinárodních restaurací, diskoték, hospod a nočních klubů – milovníci nočního života si své místo jistě najdou. Ve večerních hodinách je všude slyšet hudbu – originální mix arabských a afrických rytmů. Šťavnaté ovoce, chutné šťávy vymačkané z čerstvého ovoce, husté koktejly, tradiční sladkosti – nejlépe chutnají koupené na ulici. Vynikající hospůdky v přístavu vás zvou na výborné mořské plody. Fantastické počasí v kombinaci s teplými vodami Atlantiku zaručují příznivé podmínky pro surfování a kitesurfing.

MAROKO
Žhavé písky Sahary, úžasné horské vrcholy, teplý Atlantik a Středozemní moře, písčité pláže, výtečná kuchyně a barevné trhy s legendárními koberci - to je exotika na dosah ruky!

OKO NA MAROKO
Země zapadajícího Slunce ležící pouhých 14 km od Evropy láká barvami, bohatou krajinou a různorodostí orientálních chutí. Maroko má všechny možné hodnoty země snů každého turisty: krásné pobřeží Atlantiku, majestátní pohoří Atlas, orientální města s místní atmosférou a mozaikou lidských typů, arabské vesničky, ve kterých se zastavil čas a také otevřený a pohostinský přístup k zahraničním návštěvníkům.

AGADIR
Město s tisícem hospůdek, restaurací, diskoték a klubů je ideální místo pro bezstarostný odpočinek. Více než 10 km dlouhá pláž ve tvaru půlměsíce, teplý Atlantik a přátelská atmosféra, to je jen několik důvodů, proč se sem vyplatí přijet. Podél pláže probíhá životem kypící promenáda Corniche d’Agadir se spoustou restaurací a barů.

SMĚR: PROHLÍDKA
Agadir je moderní město, které vůbec nepřipomíná jiná velká centra v zemi. Jedinou památkou je zřícenina kasby na kopci, odkud si můžete vychutnat krásný výhled na oceán, pláž, přístav a město. Agadir představuje dokonalou základnu pro prohlídky atraktivního okolí a celého jhu, např. Immouzer s Rajským údolím nebo laguna Massa s hejny plameňáků.

MARAKÉŠ - ČERVENÉ MĚSTO
Povinným bodem výpravy do Maroka je Marrakéš proslavený životem kypícími tržišti. Tady panuje shon a živá atmosféra v kteroukoliv denní dobu, ovšem skutečnou atmosféru tohoto města lze pocítit večer. Srdcem Marrakeše je náměstí Džámi al-Faná, úžasné zahrady Majorelle a palmové háje na okrajích. SMLOUVEJTE! Na súcích - marockých bazarech koupíte téměř vše. Z cesty do Maroka se vyplatí přivézt si nejen ručně vyráběné suvenýry, jako jsou koberce, koberečky neb boty. Dále stojí za to si koupit: tažín - tradiční nádobu na přípravu pokrmů stejného názvu, Ras el Hanout - oblíbenou směs koření, a arganový olej, kterému se říká marocké zlato.

MAROCKÁ POHOSTINNOST
Všude vás mohou pohostit čajem. Marocký atay je v džbánu spařený nápoj ze směsi máty a zeleného čaje, s velkým množstvím cukru, servírovaný v krásných, bohatě zdobených konvicích a skleničkách. Příprava a pití ataye je rituál spojující rodiny a známé.

RÁJ PRO CHUŤOVÉ BUŇKY
Základem marockého jídelníčku je kuskus servírovaný nejčastěji se zeleninou a masem a na jihu s hrozinkami. V restauracích kraluje tažín - maso dušené se zeleninou, oblíbené jsou také: beghir - palačinky s medem, a harra - silně kořeněná čočková polévka.

VODNÍ ŠÍLENSTVÍ
Skvělé počasí po celý rok nahrává vodním sportům. Panují tu skvělé podmínky pro surfing a kitesurfing. Rozhodně vyzkoušejte parasailing v Agadiru - emoce zaručeny!

ČAS NA RELAXACI
v hammamu - marocké wellness centrum - zjistěte, jak si udržet mládí a přirozenou krásu. Vyzkoušejte nervy zklidňující a pro pokožku výživnou masku rassoul a posilující vlasovou masku beloun. VÍŽE, ŽE Skutečný elixír mládí, arganový olej, vzniká z plodů arganovníku, který roste jenom v Maroku. Jde o jeden z nejdražších a nejcennějších olejů na světě, má bohaté v kosmetice užitečné vlastnosti - regeneruje, vyživuje a omlazuje.

Průvodce: o turisty pečuje polský delegát, jehož úkoly jsou pomoc při příletu, odletu, v průběhu pobytu a přijímání přihlášek na fakultativní výlety

Víza: nejsou vyžadována. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců od data odjezdu z Maroka.

Letový čas: Varšava–Agadir – cca 4 hod.

Místní čas: letní čas: polský čas mínus 1 hod., zimní čas: polský čas mínus 1 hod., během Ramadánu polský čas minus 2 hodiny.

Jazyky: arabština, francouzština, angličtina.

Napětí: 220 V.

Měna: marocký dirham (MAD), 1 MAD = cca 0,4 PLN; v oběhu jsou mince a bankovky.

Spropitné: platí zásada, že každý dává tolik, kolik si může dovolit. Spropitné se běžně nechává číšníkům, řidičům a průvodcům – cca 10 – 15 % z účtu.

Ceny: telefonní karta – 50 MAD, pečivo – cca 2 MAD, minerální voda – cca 3–9 MAD, Coca-Cola 1 l – cca 8,90 MAD, pivo – cca 15 MAD, vodka – cca 135 MAD/láhev, láhev vína– cca 70 MAD, oběd – od 40 MAD.

Pláže: zdarma; vypůjčení lehátka a slunečníku: zdarma nebo za poplatek: cca 25 MAD/den. Očkování: nejsou žádná povinná.

Fakultativní výlety: jsou organizovány místnímu turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Agadir City Tour — nejzajímavější místa Agadiru. Nevšední pohled na přístav - největší střediska lovu sardinek a olihní v celém Maroku. Výjezd autokarem na kopec, kde stojí jediná historická památka ve městě -kasba ze šestnáctého století, která nabízí nádherný výhled na Agadir a okolí. Projížďka krásnou vilovou čtvrtí City Suisse. Procházka súkem s bezpočtem obchůdků a stánků. Výlet trvá cca 3 hodiny. Cena -cca 12 MAD, 50% sleva pro děti do 12 let.

Marrákeš pro milovníky pohodlí — odjezd po časné snídani, projížďka zemědělským údolím Sus a Vysokým Atlasem, nejvyšším horským hřebenem severní Afriky. Prohlídka Marrakéše, jednoho z dřívějších hlavních měst Maroka: Mešita Kutubíja z 12. Století, palác El Bahia, zahrady Majorelle. Tradiční marocký oběd. Procházka půvabnými uličkami mediny s malými dílnami, kde vznikají tradiční marocké řemeslné výrobky. Návštěva velkého náměstí Džamaa al-Fna - nejmagičtějšího místa Maghrebu, proslavené místním koloritem a spontánními vystoupeními. Program končí společnou marockou večeří. Cena - cca 75 EUR (zahrnuje: oběd a večeři; nezahrnuje nápoje), 50% sleva pro děti do 12 let.

Marrákeš — město, jemuž se říká „perla jihu“. Na programu prohlídka mešity Al Koutoubia z dvanáctého století (z vnějšku), saadských hrobek ze šestnáctého století (pro zájemce, za příplatek na místě: cca 7 EUR/os.) a paláce vezíra - El Bahia. Průchod labyrintem uliček súku s maličkými obchůdky. Návštěva slavného náměstí Džamaa al-Fnaa (památka UNESCO), kde se můžete setkat se skutečným folklórem tohoto berberského města: zaklínači hadů, cvičitelé opic, akrobaté, vypravěči a pouliční obchodníci. Chutě, vůně, barevný dav mediny odkrývají tvář nejvíce afrického města v Maroku. Volný čas na samostatné procházky, nákupy. Příležitost k nákupu místních suvenýrů: kožených a dřevěných výrobků, koberců, keramiky. Cena - cca 50 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Essaouira — na začátku projížďka vyhlídkovou trasou podél pobřeží a následně mírně do vnitrozemí. Kozy na stromech jsou v těchto končinách běžná podívaná - protože nemohou najít pokrm na zemi, šplhají na stromy a jedí listy a plody. Essaouira je bývalý fénický přístav, který Portugalci nazývali Mogador. Tato ohromující pevnost nad Atlantickým oceánem, vyvedená v odstínech bílé a modré, okouzlí křivolakými uličkami, rybářským přístavem a obchůdky s uměleckými výrobky. Je to také skvělé místo na nákup marockých řemeslných výrobků, zvláště oceňované je světově proslulé zboží ze dřeva zeravu, cedru a ebenu. Procházka kolem města: rybářský přístav, okolí hradeb se starožitnými děly, stará čtvrť Mellah - židovská čtvrť. Celodenní výlet. Cena - cca 40 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Croco Park — tématický park, v němž můžete vidět více než 300 krokodýlů nilských. Je to také zajímavě navržená botanická zahrada s rostlinami např. z Ameriky, Madagaskaru nebo z Nového Zélandu. Dokonalý způsob jak trávit čas mimo hotel. Ideální místo na dovolenou pro rodiny s dětmi. Odjezd do parku krokodýlů, volno na samostatnou prohlídku botanického parku a parku krokodýlů. Cena - cca 25 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Jízda na velbloudech — transfer z hotelu cca půl hodiny a přesednutí na velbloudy: cca 2hodinová projížďka, po 2 osobách na velbloudovi. Exotická výprava vede malými berberskými vesničkami, eukalyptovými háji a údolím řeky Sus, oblíbeným místem růžových plameňáků. Cena - cca 25 EUR.

Massa Jeep z Agadiru — výlet džípy do okolí Národního parku Sus-Massa, ležícího jižně od Agadiru, v povodí řeky Sus a Massa vlévajících se do Atlantického oceánu. Region s různorodou krajinou: najdete tu duny, útesy, stepní oblasti a lesy. Park se proslavil mnoha druhy ptáků, např. růžových plameňáků a ibise jihoafrického. Na programu také hodinový odpočinek na pláži a oběd v berberské vísce Lgrara, zastávku u vody a banánové plantáže a také jízdu po trase rallye Paříž - Dakar. Návrat do Agadiru. Celodenní výlet. Cena - cca 55 EUR (zahrnuje oběd; neobsahuje nápoje), 50% sleva pro děti do 12 let.

Rajské údolí Immouzer — výlet do Vysokého Atlasu. Průjezd malebným údolím, nazývaným „rajské“, do vesničky Immouzer známé pro výrobu medu a krásný vodopád. Procházka říčním údolím a výstup na kopce, které ho obklopují. Cena - cca 30 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Tarudant/Tiut — celodenní výlet do jednoho z nejvíce marockých měst, kde život vypadá tak, jako před staletími. Cesta časem a atmosféra skutečného Maroka Tarudant obklopují impozantní hradby. Těsně vedle se nachází bývalá kazba - opevněné hradiště. Následně jízda mezi arganovníky do Tiut, kde vás nadchne palmová oáza u úpatí pevnosti obklopené horami. Možnost projížďky na oslících. Cena - cca 40 EUR (zahrnuje oběd; neobsahuje nápoje), 50% sleva pro děti do 12 let.

Masáž a hammam — relaxace v marockém wellness centru; návštěva v hammamu, která trvá cca 45 minut; masáž, během níž se můžete přesvědčit o relaxačních vlastnostech arganového oleje. Cena - cca 35 EUR.

Oběd na jedné z nejkrásnějších pláží světa - Legzira, čas na koupání. Následně transfer k Bráně Sahary v obci Guelmim a návštěva velbloudího trhu. Noc ve stanech nomádů nebo pod širým nebem v El Borj. Cestou zpět zastávka v oázách, příležitost prohlédnout si prehistorické skalní malby a městečko Tiznit. Cena - cca 150 EUR (přespání pod stany pro více osob, hygienické zázemí - základní standard, dva obědy, večeře a snídaně, požadováno min. 5 osob).

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

Agadir City Tour — nejzajímavější místa Agadiru. Nevšední pohled na přístav - největší střediska lovu sardinek a olihní v celém Maroku. Výjezd autokarem na kopec, kde stojí jediná historická památka ve městě -kasba ze šestnáctého století, která nabízí nádherný výhled na Agadir a okolí. Projížďka krásnou vilovou čtvrtí City Suisse. Procházka súkem s bezpočtem obchůdků a stánků. Výlet trvá cca 3 hodiny. Cena -cca 12 MAD, 50% sleva pro děti do 12 let.

Marrákeš pro milovníky pohodlí — odjezd po časné snídani, projížďka zemědělským údolím Sus a Vysokým Atlasem, nejvyšším horským hřebenem severní Afriky. Prohlídka Marrakéše, jednoho z dřívějších hlavních měst Maroka: Mešita Kutubíja z 12. Století, palác El Bahia, zahrady Majorelle. Tradiční marocký oběd. Procházka půvabnými uličkami mediny s malými dílnami, kde vznikají tradiční marocké řemeslné výrobky. Návštěva velkého náměstí Džamaa al-Fna - nejmagičtějšího místa Maghrebu, proslavené místním koloritem a spontánními vystoupeními. Program končí společnou marockou večeří. Cena - cca 75 EUR (zahrnuje: oběd a večeři; nezahrnuje nápoje), 50% sleva pro děti do 12 let.

Marrákeš — město, jemuž se říká „perla jihu“. Na programu prohlídka mešity Al Koutoubia z dvanáctého století (z vnějšku), saadských hrobek ze šestnáctého století (pro zájemce, za příplatek na místě: cca 7 EUR/os.) a paláce vezíra - El Bahia. Průchod labyrintem uliček súku s maličkými obchůdky. Návštěva slavného náměstí Džamaa al-Fnaa (památka UNESCO), kde se můžete setkat se skutečným folklórem tohoto berberského města: zaklínači hadů, cvičitelé opic, akrobaté, vypravěči a pouliční obchodníci. Chutě, vůně, barevný dav mediny odkrývají tvář nejvíce afrického města v Maroku. Volný čas na samostatné procházky, nákupy. Příležitost k nákupu místních suvenýrů: kožených a dřevěných výrobků, koberců, keramiky. Cena - cca 50 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Essaouira — na začátku projížďka vyhlídkovou trasou podél pobřeží a následně mírně do vnitrozemí. Kozy na stromech jsou v těchto končinách běžná podívaná - protože nemohou najít pokrm na zemi, šplhají na stromy a jedí listy a plody. Essaouira je bývalý fénický přístav, který Portugalci nazývali Mogador. Tato ohromující pevnost nad Atlantickým oceánem, vyvedená v odstínech bílé a modré, okouzlí křivolakými uličkami, rybářským přístavem a obchůdky s uměleckými výrobky. Je to také skvělé místo na nákup marockých řemeslných výrobků, zvláště oceňované je světově proslulé zboží ze dřeva zeravu, cedru a ebenu. Procházka kolem města: rybářský přístav, okolí hradeb se starožitnými děly, stará čtvrť Mellah - židovská čtvrť. Celodenní výlet. Cena - cca 40 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Croco Park — tématický park, v němž můžete vidět více než 300 krokodýlů nilských. Je to také zajímavě navržená botanická zahrada s rostlinami např. z Ameriky, Madagaskaru nebo z Nového Zélandu. Dokonalý způsob jak trávit čas mimo hotel. Ideální místo na dovolenou pro rodiny s dětmi. Odjezd do parku krokodýlů, volno na samostatnou prohlídku botanického parku a parku krokodýlů. Cena - cca 25 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Jízda na velbloudech — transfer z hotelu cca půl hodiny a přesednutí na velbloudy: cca 2hodinová projížďka, po 2 osobách na velbloudovi. Exotická výprava vede malými berberskými vesničkami, eukalyptovými háji a údolím řeky Sus, oblíbeným místem růžových plameňáků. Cena - cca 25 EUR.

Massa Jeep z Agadiru — výlet džípy do okolí Národního parku Sus-Massa, ležícího jižně od Agadiru, v povodí řeky Sus a Massa vlévajících se do Atlantického oceánu. Region s různorodou krajinou: najdete tu duny, útesy, stepní oblasti a lesy. Park se proslavil mnoha druhy ptáků, např. růžových plameňáků a ibise jihoafrického. Na programu také hodinový odpočinek na pláži a oběd v berberské vísce Lgrara, zastávku u vody a banánové plantáže a také jízdu po trase rallye Paříž - Dakar. Návrat do Agadiru. Celodenní výlet. Cena - cca 55 EUR (zahrnuje oběd; neobsahuje nápoje), 50% sleva pro děti do 12 let.

Rajské údolí Immouzer — výlet do Vysokého Atlasu. Průjezd malebným údolím, nazývaným „rajské“, do vesničky Immouzer známé pro výrobu medu a krásný vodopád. Procházka říčním údolím a výstup na kopce, které ho obklopují. Cena - cca 30 EUR, 50% sleva pro děti do 12 let.

Tarudant/Tiut — celodenní výlet do jednoho z nejvíce marockých měst, kde život vypadá tak, jako před staletími. Cesta časem a atmosféra skutečného Maroka Tarudant obklopují impozantní hradby. Těsně vedle se nachází bývalá kazba - opevněné hradiště. Následně jízda mezi arganovníky do Tiut, kde vás nadchne palmová oáza u úpatí pevnosti obklopené horami. Možnost projížďky na oslících. Cena - cca 40 EUR (zahrnuje oběd; neobsahuje nápoje), 50% sleva pro děti do 12 let.

Masáž a hammam — relaxace v marockém wellness centru; návštěva v hammamu, která trvá cca 45 minut; masáž, během níž se můžete přesvědčit o relaxačních vlastnostech arganového oleje. Cena - cca 35 EUR.

Oběd na jedné z nejkrásnějších pláží světa - Legzira, čas na koupání. Následně transfer k Bráně Sahary v obci Guelmim a návštěva velbloudího trhu. Noc ve stanech nomádů nebo pod širým nebem v El Borj. Cestou zpět zastávka v oázách, příležitost prohlédnout si prehistorické skalní malby a městečko Tiznit. Cena - cca 150 EUR (přespání pod stany pro více osob, hygienické zázemí - základní standard, dva obědy, večeře a snídaně, požadováno min. 5 osob).

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter