phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

Evia

Ve zkratce

 • druhý největší řecký ostrov
 • od pevniny ho dělí sotva 40 m
 • skalnatá pobřeží, písčité pláže a útesy
 • olivové a fíkové háje

Prohlédni nabídku

Dovolená (5) Last Minute (5)

Hotel Porto Evia Boutique Hotel Porto Evia Boutique Evia

-38% 23 307 Czk
14 244Czk
 • relaxace pro dva
 • v blízkosti obchodů a restaurací v centru Amarynthos
 • bazén s výhledem na moře
 • dobrá řecká kuchyně
 • výchozí bod pro objevování
 • I...taki HIT!

Calamos Beach Family Club Hotel Calamos Beach Family Club Hotel Evia

-14% 17 436 Czk
14 928Czk
 • přímo u pláže
 • miniklub a hřiště pro děti
 • pohodlné pokoje
 • přátelský a ochotný personál
 • All inclusive

Hotel Stefania Beach Hotel Stefania Beach Evia

-35% 23 592 Czk
15 213Czk
 • aktivní dovolená
 • blízko centra s obchody
 • u pláže
 • bazén, tenisový kurt
 • All inclusive
 • I...taki HIT!

Hotel Evia Riviera Resort Hotel Evia Riviera Resort Evia

-10% 17 208 Czk
15 327Czk
 • blízko pláže
 • restaurace a 3 bary
 • bazén volného tvaru
 • prostorné a pohodlné pokoje
 • All inclusive

Palmariva Beach Hotel Palmariva Beach Hotel Evia

-39% 29 292 Czk
17 664Czk
 • přímo u pláže s hotelovou částí
 • pokoje v bungalovech
 • krásná, udržovaná zahrada
 • Řetězec hotelového mozku
 • All inclusive
 • Last minute

Podle mytologie ostrov vznikl kvůli konfliktu mezi bohy. Prý se oddělil od Thesálie pod Poseidonovým úderem trojzubcem, když se hádal s Diem. Od pevniny je oddělený průlivem, který v nejužším místě má pouze 40 metrů šířky! Rekreační střediska Evie ochotně navštěvují Řeci z Thesálie a Atén, kteří dobře vědí, kde hledat prázdninovou relaxaci daleko od hlučných letovisek, a přitom blízko domova. Za nimi jezdí tady stále více ksenoi – cizinců.

Eubea, řecky Evia, druhý největší řecký ostrov má rozlohu 3654 km² a na délku 180 km. Pobřeží měří 680 km a je velmi různorodé – jsou tady skalnatá pobřeží, písčité pláže i útesy, což tvoří malebnou krajinu Eubei. Východní pobřeží je divočejší a nepřístupné, zatímco západní je lépe rozvinuté. Více než 80 % povrchu Evie tvoří horské terény, nejvyšší vrchol je Dirfis – 1743 m n. m. Silniční síť, i když systematicky modernizovaná, je dost slabá. Charakter krajiny ostrova tvoří také olivové a fíkové háje, pole lilků a pšeničná pole, pastviny pro ovce. Najděte zde antické zříceniny, středověké hrady, byzantské kostely a tradiční vesnice.

Poloha ostrova měla vliv na jeho historii. Už od starověku si chtěli práva k ostrovu přivlastnit různí panovníci. V raném středověku byl pod nadvládou Byzance, a později Benátek, které ho nazývaly Negroponte. Po dobu asi 400 let byl pod tureckou nadvládou a konečně v roce 1830 byl připojen k svobodnému Řecku. Dnešní Eubea je klidná země přátelská k turistům, bez ambicí, aby se stala dalším letoviskem masové turistiky. Zachovává originalitu ostrova, má výbornou komunikaci s pevninou a je ideálním výchozím bodem do různých stran krásné olivové země, což umožňují četná trajektová spojení a most z Chalkidy, hlavního města ostrova, na pevninu.

Eretria je po Chalkidě už od starověku druhé nejdůležitější město ostrova. Dnes je Eretria jedním z nejznámějších turistických míst ostrova s dobrými hotely, krásnými plážemi a pravidelným trajektovým spojením s pevninou. Najdete tady přímořskou promenádu, restaurace, bary, kluby a obchody. Mezi moderními budovami se zachovalo několik fragmentů antického města, stojí za to navštívit zříceniny amfiteátru naproti Archeologickému muzeu, lázně poblíž přístavu, Esetin chrám na jihovýchod od města a zbytky raně křesťanské baziliky v Agia Kyriaki, vzdálené 3 km od Eretrii.

Místní zástupce: o turisty se postará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při příletu, odletu, během pobytu a přijímání přihlášek na fakultativní výlety.

Letový čas: Polsko – Athény – cca 2,5 hod.; transfer: Polsko – Evia – cca 2,5 hod.

Místní čas: polský čas plus 1 hod.

Jazyk: novořečtina; můžete také komunikovat v angličtině, francouzštině a němčině.

Měna: euro (EUR).

Napětí: 220 V.

Ceny v restauraci: oběd – od 12 EUR, řecký salát od 5 EUR, nápoje – od 2 EUR, káva – od 2 EUR, pivo – od 2 EUR, víno – od 4 EUR.

Autopůjčovna: od cca 50 EUR/den, benzín – cca 1,7 EUR; doporučujeme mezinárodní řidičský průkaz a využívat služby jen renomovaných společností.

Pláže: volný vstup; vypůjčení lehátka se slunečníkem: cca 6–8 EUR/den.

Povinný turistický poplatek: Zákazníci podléhají povinné turistické dani ve výši: 0,25–4 EUR/den/pokoj/ závisle na kategorizaci hotelu; poplatek placený od 01.01.2018, k zaplacení na místě v hotelu.
Hotely:                                             Apartmány:
1* i 2* – 0,5 EUR/den                        1* a 2* – 0,25 EUR/den
3* – 1,5 EUR/den                              3* – 0,5 EUR/den
4* – 3 EUR/den                                 4* – 1 EUR/den5* – 4 EUR/den

Místní výlety: jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Athény — návštěva hlavního a zároveň i největšího města Řecka, jehož historie čítá 3 400 let. Na začátek návštěva muzea Akropole, kde se shromažďují exponáty z athénských vykopávek. Procházka kolem Dionýsova divadla, Odeonu Heroda Attika k Akropoli - srdci Athén, kde se nacházejí nejslavnější athénské stavby - Partenon, Erechtheion, chrám Niké Apteros a Propyleje. Přestávka na oběd. Následně pěší přesun do čtvrti Plaka - malebně umístěné u úpatí Akropole, proslulé křivolakými uličkami plnými malebných taveren a obchodů. Procházka podél římské agory a ruin Hadriánovy knihovny k náměstí Monastiraki. Volný čas. Celodenní výlet. Cena - cca 82 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky ): Akropolis - cca 20 EUR, muzeum Akropole- cca 5 EUR).

Argolida — výlet do nejdůležitějšího místa Agrolidského poloostrova. Návštěva Myken: zřícenina Mykénské pevnosti ze 14. století před naším letopočtem se slavnou Lví bránou a hrobkami objevenými Heinrichem Schliemannem, mezi nimi i příkladem stavebního umění mykénské civilizace - Atreova pokladnice s nádhernou 15ti metrovou dlouhou chodbou vedoucí dovnitř. Transfer do Nafplia - jednoho z nejkrásnějších měst v Řecku, s majestátní pevností Palamidi, přístavem a ostrůvkem Bourtzi naproti přístavu. Malebné uličky vybízejí k procházce nebo krátkému odpočinku s kávou a zmrzlinou. Návštěva Epidauru s klasickým divadlem s proslulou akustikou. V létě se zde konají kulturní akce v rámci Řeckého festivalu. Celodenní výlet. Cena - cca 86 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky ): Epidauros - cca 12 EUR, Mykény - cca 12 EUR).

Meteora — výlet do "ve vzduchu se vznášejících" klášterů. Na vrcholcích strmé a nepřístupné Meteory stály desítky budov, do dnešní doby se jich dochoval asi tucet. Návštěva dvou ze šesti aktuálně aktivních klášterů. Meteory jsou jedinečné v celosvětovém měřítku - kláštery jsou zapsány do seznamu UNESCO a pohled shora je naprosto úchvatný. Následně návštěva v pracovní dílně ikon, kde se dozvíte, jak vznikají. Celodenní výlet. Cena - cca 86 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky do klášterů - cca 3 EUR každý).

Delfy — výlet do města, které bylo považované za centrum země a vesmíru a hrálo důležitou roli v klasickém řeckém světě. Návštěva archeologických ruin, chrámu Apolla, pokladnice Athénců, která byla postavena k oslavě vítězství nad Peršany pod Maratonem, návštěva pramenů Castalie. Na zpáteční cestě zastávka v Levadii. Celodenní výlet. Cena - cca 70 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky - cca 12 EUR každý).

Plavba na ostrovy Saronského zálivu — v programu největší a nejznámější ostrov zátoky - Egina s nádhernými plážemi a podnebím. Toto je jedno z nejoblíbenějších řeckých míst na dovolenou. Následně romantický a klidný ostrov - Poros. Na závěr oblíbený koutek umělců a intelektuálů, kteří hledají odpočinek od ruchu Atén - fenomenální Hydra s kapitánskými domy z osmnáctého století, malebným přístavem s nádhernou architekturou a ... zákazem automobilové dopravy. Celodenní výlet. Cena - cca 100 EUR, děti do 12 let - 50% ceny (zahrnuje oběd).

Zakynthos — transfer do přístavu Kyllini, pak plavba na ostrov Zakynthos, považovaný za jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Příjezd do přístavu Zakynthos a prohlídka ostrova, kde můžete obdivovat architekturu domů v italském stylu. Transfer k výhlídce, kde máte úchvatný výhled na slavnou pláž Navagio Pak návštěva Skinari, odkud můžete vyrazit lodí do modrých jeskyní. Volný čas na oběd. Návrat do města Zakynthos, volný čas. Plavba zpět do Kyllini a transfer do hotelu. Cena - cca 95 EUR (nezahrnuje oběd). Výlet je dostupný pouze z hotelů: Aldemar Olympian Village, Long Beach, Oasis, Olympia Golden Beach Resort & Spa.

Patras — výlet do Patras, třetího největšího města v Řecku a největšího na Peloponésu. Patras je také nazýván „Bránou Řecka na Západ“ od přístavu, který spojuje město s mnoha italskými přístavy. V programu jsou hlavní památky města: starodávný Odeon, hrad Patras, kostel sv. Ondřeje a maják. Volný čas na procházku po městě, nakupování nebo návštěvu jedné z mnoha kaváren v centru města nebo u moře. Cena - cca 50 EUR. Výlet je dostupný pouze z hotelů: Aldemar Olympian Village, Long Beach, Oasis, Olympia Golden Beach Resort & Spa.

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

Athény — návštěva hlavního a zároveň i největšího města Řecka, jehož historie čítá 3 400 let. Na začátek návštěva muzea Akropole, kde se shromažďují exponáty z athénských vykopávek. Procházka kolem Dionýsova divadla, Odeonu Heroda Attika k Akropoli - srdci Athén, kde se nacházejí nejslavnější athénské stavby - Partenon, Erechtheion, chrám Niké Apteros a Propyleje. Přestávka na oběd. Následně pěší přesun do čtvrti Plaka - malebně umístěné u úpatí Akropole, proslulé křivolakými uličkami plnými malebných taveren a obchodů. Procházka podél římské agory a ruin Hadriánovy knihovny k náměstí Monastiraki. Volný čas. Celodenní výlet. Cena - cca 82 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky ): Akropolis - cca 20 EUR, muzeum Akropole- cca 5 EUR).

Argolida — výlet do nejdůležitějšího místa Agrolidského poloostrova. Návštěva Myken: zřícenina Mykénské pevnosti ze 14. století před naším letopočtem se slavnou Lví bránou a hrobkami objevenými Heinrichem Schliemannem, mezi nimi i příkladem stavebního umění mykénské civilizace - Atreova pokladnice s nádhernou 15ti metrovou dlouhou chodbou vedoucí dovnitř. Transfer do Nafplia - jednoho z nejkrásnějších měst v Řecku, s majestátní pevností Palamidi, přístavem a ostrůvkem Bourtzi naproti přístavu. Malebné uličky vybízejí k procházce nebo krátkému odpočinku s kávou a zmrzlinou. Návštěva Epidauru s klasickým divadlem s proslulou akustikou. V létě se zde konají kulturní akce v rámci Řeckého festivalu. Celodenní výlet. Cena - cca 86 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky ): Epidauros - cca 12 EUR, Mykény - cca 12 EUR).

Meteora — výlet do "ve vzduchu se vznášejících" klášterů. Na vrcholcích strmé a nepřístupné Meteory stály desítky budov, do dnešní doby se jich dochoval asi tucet. Návštěva dvou ze šesti aktuálně aktivních klášterů. Meteory jsou jedinečné v celosvětovém měřítku - kláštery jsou zapsány do seznamu UNESCO a pohled shora je naprosto úchvatný. Následně návštěva v pracovní dílně ikon, kde se dozvíte, jak vznikají. Celodenní výlet. Cena - cca 86 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky do klášterů - cca 3 EUR každý).

Delfy — výlet do města, které bylo považované za centrum země a vesmíru a hrálo důležitou roli v klasickém řeckém světě. Návštěva archeologických ruin, chrámu Apolla, pokladnice Athénců, která byla postavena k oslavě vítězství nad Peršany pod Maratonem, návštěva pramenů Castalie. Na zpáteční cestě zastávka v Levadii. Celodenní výlet. Cena - cca 70 EUR, děti do 12 let - cca 50% ceny (nezahrnuje vstupenky - cca 12 EUR každý).

Plavba na ostrovy Saronského zálivu — v programu největší a nejznámější ostrov zátoky - Egina s nádhernými plážemi a podnebím. Toto je jedno z nejoblíbenějších řeckých míst na dovolenou. Následně romantický a klidný ostrov - Poros. Na závěr oblíbený koutek umělců a intelektuálů, kteří hledají odpočinek od ruchu Atén - fenomenální Hydra s kapitánskými domy z osmnáctého století, malebným přístavem s nádhernou architekturou a ... zákazem automobilové dopravy. Celodenní výlet. Cena - cca 100 EUR, děti do 12 let - 50% ceny (zahrnuje oběd).

Zakynthos — transfer do přístavu Kyllini, pak plavba na ostrov Zakynthos, považovaný za jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Příjezd do přístavu Zakynthos a prohlídka ostrova, kde můžete obdivovat architekturu domů v italském stylu. Transfer k výhlídce, kde máte úchvatný výhled na slavnou pláž Navagio Pak návštěva Skinari, odkud můžete vyrazit lodí do modrých jeskyní. Volný čas na oběd. Návrat do města Zakynthos, volný čas. Plavba zpět do Kyllini a transfer do hotelu. Cena - cca 95 EUR (nezahrnuje oběd). Výlet je dostupný pouze z hotelů: Aldemar Olympian Village, Long Beach, Oasis, Olympia Golden Beach Resort & Spa.

Patras — výlet do Patras, třetího největšího města v Řecku a největšího na Peloponésu. Patras je také nazýván „Bránou Řecka na Západ“ od přístavu, který spojuje město s mnoha italskými přístavy. V programu jsou hlavní památky města: starodávný Odeon, hrad Patras, kostel sv. Ondřeje a maják. Volný čas na procházku po městě, nakupování nebo návštěvu jedné z mnoha kaváren v centru města nebo u moře. Cena - cca 50 EUR. Výlet je dostupný pouze z hotelů: Aldemar Olympian Village, Long Beach, Oasis, Olympia Golden Beach Resort & Spa.

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter