phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>

Porto Santo

Ve zkratce

  • plážový ráj Evropy - písečná pláž dlouhá 9 km!
  • aktivní dovolená díky vodním sportům a vynikajícímu terénu pro pěší turistiku
  • místní restaurace a bary nabízí lahodné ryby a místní víno
  • intimní atmosféra, celkové odtržení od reality
  • soused Madeiry, od které ho dělí pouze 2,5 hodinová plavba

Prohlédni nabídku

O tom, že malé je velmi pěkné se asi nejlépe přesvědčíte strávením dovolené v Porto Santo.

O ostrově

Až do nedávné doby známý pouze z učebnice, leží cca 40 km od pobřeží Madeiry, měří 11 km, široký je 7 km a počítá přibližně 4,5 tis. obyvatel, z toho asi 3 tis.žijí v Vila Baleira, hlavním městě ostrova. Svatým Portem nazvali ostrov portugalští námořníci, když jim poskytl útočiště během bouřky. Nejznámějším obyvatelem Porto Santo byl Kryštof Kolumbus, který zde strávil tři roky před cestou do Ameriky a údajně zde potkal svou životní lásku. V jeho domě v Vila Baleira je malé muzeum často navštěvované turisty. Město má typickou portugalskou architekturu s bílými domky a křivolakými uličkami, je tu spousta místních barů a restaurací,které nabízí čerstvé ryby a místní víno. Největším lákadlem je však fantastická, 9-ti kilometrová pláž, táhnoucí se celou cestu až do Ponta de Lacheta a nádherné smaragdové moře. Zlatý písek je známý svými terapeutickými vlastnostmi při revmatických potížích. Pláže nejsou nikdy přeplněné a i v nejvyšší sezóně zde můžete v klidu relaxovat. Pro milovníky aktivního trávení volného času je připraveno fantastické, pěkně položené18-ti jamkové golfové hřiště, na ostrově jsou vynikající podmínky pro windsurfing, plachtění a jízdu na koni. Sopečné ostrovy, útesy a skalnaté zátoky jsou skvělou kulisou pro pěší turistiku.

Porto Santo - soused Madeiry

Pouze 2,5 hod. trvá plavba komfortním trajektem z Porto Santo na Madeiry, sousedního ostrova archipelagu! Zelený ostrov večného jara okouzlí turisty z celého světa svou krásou, proto stojí to za to vyrazit na místní výlet právě tady.

Pro aktivní

Plavba katamáranem, snorkleing, plachtení, golf, konní jízda, kola, trekking - to jen některé ze skvělých nápadů, jak můžete strávit volný čas, Porto Santo je vysněné místo pro ty, kteří mají radí aktivní dovolenou!

Průvodce: péče polského delegáta

Víza: nejsou vyžadována.

Doba letu: let: Varšava- Porto Santo: cca 5,5 hod.

Místní čas: polský čas mínus 1 hodina.

Jazyk: portugalština: můžete komunikovat také v angličtině.

Hlavní město ostrova: Vila Baleira.

Napětí: 220 V.

Měna: euro (EUR).

Ceny v hotelu a restauraci: Oběd - cca 15 EUR, napój - cca 1,5 - 3 EUR, pivo - cca 2,5 - 6 EUR, víno - cca 6 EUR.

Komunikace: autobusy, taxíky.

Pláže: dlouhá, 9 km pláž, zlatý písek, mírný sestup do oceánu. Poplatek za plážový servis (2  plážové židle + slunečník) – cca. 10 EUR /den.

Ostrov na internetu: www.porto-santo.com

Místní výlety: jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců.


Vždy aktulání informace ohledně bezpčnosti v dané destinaci jsou dostupné na webových strákách https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych a https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter