phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Jak rezervovat?>

Často kladené otázky

Často kladené otázky

Ano, ceny uvedene na stránkách jsou konečné, ceny se vztahují na 1 osobu. Kliknutím na ikonu můžete zobrazit ceny pro vybraný počet osob. K uvedené ceně bude připočítán povinný poplatek za Turistický garanční fond.

Ano, cena zahrnuje transfer z letiště do hotelu a z hotelu na letiště (v případě rezervace zájezdu let+hotel). Pokud zarezervujete sám let, transfer není v ceně. Transfer sportovního vybavení, a jiné nestandardní zavazadla jsou dodatečně spoplatněné.

Ano, v ceně zájezdu je základní pojištění Itaka Simple. Během rezervace můžete si sjednat pojištěnií Itaka Complex anebo Itaka Plus. Podmínky pojištění nalezntete na naších stránkách: https://www.itaka.cz/stranky/121.php.

Ubytování a poskytování hotelových služeb (třeba strava) ve všech hotelech a apartmánech končí v 10.00 hodin, a začíná v 14.00-15.00. V případě nočních letů Klienti budou ubytováni ihned po příjezdu do hotelu, což znamená, že se pobyt počítá od 14.00 - 15.00 dne uvedeného ve Smlouvě o zájezdu v kolonce „TERMÍN“.

Pokoj měli byste opustit do 10.00 nebo 12.00 hodin v den check-outu, a to bez ohledu na pozdní let. Klienti většinou dostavají možnost využítí úschovny zavazadel a mohou využívat hotelovou infrastrukturu a atrakce v okolí.

Prezentace dní zájezdu na webových stránkách zahrnuje celou délku turistické údálosti. Začíná schůzkou na letišti (2 hodiny před časem odletu, který je uveden v letovém řádu – anebo na místě nástupu do autobusu) a končí príjezdem/příletem zpátky do země odjezu/odletu a opouštěním letadla/autobusu.

Zájezd lze rezervovat přes Internet na www.itaka.cz (rezervace 100 % online), telefonicky (infolinka 800 022 698), a také na naší pobočce. Seznam naších prodejen: https://www.itaka.cz/cz/nase-prodejny/

 1. Letenky
  Abyste mohli obdržet letenky, musíte najít zástupce cestovní kanceláře Itaka (stanoviště se nachází na letišti a je označeno). Měli byste mít sebou potvrzení rezervace. Potom už s letenkami (nutně taky na cestu zpět) obdržete visačky, které lze připojit před bezpešnostní kontrolou zavazadla. V případě, že nemusíte odbavít zavazadla (cestující Travel Service) měli byste jít se přímo odbavít jenom s občanským průkazem nebo pasem
 2. Odbavení
  Přepážka, kde proběhne odbavení bude vám ukázáno zástupcem cestovní kanceláře Itaka (během přijímaní letenky). Tyto informace můžete najít také na tabuli odletů. Předtím než půjdete do místa odbavení, měli byste připravit pas nebo občanský průkaz a letenky. Potom, po odbavení zavazadla cestující obdrží palubní vstupenku (včetně čísla sedadla v letadle) a číslo gate-u k bezpečnostní kontrole.
 3. Bezpěčnostní kontrola
  Cestující musí projít bezpečnostní kontrolu s příručním zavazadlem, palubní vstupenkou a pasem nebo občanským průkazem avšak nejpozdějí 45 minut před odletem. Předtím než překrocíte bezpečnostní bránky, do koše musite vložít všechny předměty s kovovými prvky (pásky s přezkami, hodinky, mobil atd.). Příruční zavazadlo a bunda budou taky kontrolovány rentgenem.
 4. Pasová kontrola
  Po kontrole pasu nebo občanského průkazu, cestující jde na odletovou hale.
 5. Nástup na palubu
  Před nástupem na palubu cestující čeká v odletové hale (bezcelní zóna). Po oznámení letu na letišních cedulích měli byste mít s sebou palubní vstupenku a cestovní doklad (pas nebo občanský průkaz) a jít směrem k východu, potom do autobusu nebo přímo na palubu letadla.

Tyto informace můžete taky najít v Klientské zóně: www.itaka.pl/strefa-klienta/
Podrobnější informace naleznete na www.itaka.pl/linie_lotnicze

Smlouvá o zájezdu (cestovní dokument) s číslem rezervace je potvrzením rezervace.

Momentalně to není možné.

Ano, nabídka letů je dostupná na biletylotnicze.itaka.pl

Ano, nicméně podmínky přepravy sportovních zavazadel a domácích mazlíčků se liší v závaznosti na aerolinkách (některé informace jsou dostupné také na stánkách: www.itaka.pl/linie_lotnicze). V případě cesty s domácím mazličkem meli byste také zkontrolvat, zda vybraný hotel domácí zvířata akceptuje.

Ano, pokud je těhotenství bez komplikací. Nejbezpěčnější období pro cestu letadlem je mezi 14 a 27 týdnem. Většina leteckých společností povoluje těhotným ženám cestovat až do 36 týdne. Nicméně, měli byste ověřit podmínky u přepravce. Těhotná žena by měla mít sebou potvrzení že je schopna letu od lékaře.

Pokud účástník zájezdu zjistí jakékoliv nevýhody, měl by předložit žádost pilotovi nebo delegátovi kanceláře, co umožní odstraňování závad na místě. Období projednávání reklamací může trvat 30 dnů od data ukončení turistické události, zatímco v případě hlášení reklamaci po ukončení události - ode dne podání stížnosti (určující je datum, kdy cestovní kancelář obdrží dopis). Předmětem stížností nemohou být okolnosti za které cestovní kancelář neodpovídá. Hledání ztracených předmětů by se mělo začít ihned po návratu. Cestovní kancelář může účtovat poplatek, který uhradí náklady na vyhledávání. Tento poplatek by měl být uhrazen bez ohledu na výsledky vyhledávání. Všechny stížnosti (s kopií Smlouvy o zájezdu) lze podat během 30 dnů po ukončení událostí písemně na adresu:

Customer Service Department
Nowa Itaka Sp. z o.o.
ul. Reymonta 39
45-072 Opole
t. č. 77 541 22 69
e-mailová adresa: cok@itaka.pl

Za účelem zrušení nebo změny rezervace nejlépe se obrát’te na nasi infolinku 800 022 698 anebo pošlete zprávu na e-mail: info@itaka.cz.

Záruka nejnižší ceny – garantujeme nárok na využítí nejnižší ceny v rámci akce Sny v ceně splnění. Pokud po provedení rezervace najdete stejnou nabídku z akce Sny v ceně splnění v lepší ceně rádi vám vrátíme cenový rozdíl. Záruka nejnižší ceny neopravňuje k změnám na nabídku Last Minute, a na ceny v rámci akcí jiných než vyšeuvedené. Při srovnávání cen bereme v úvahu všechny služby, také ty poskytovane zadarmo v některých etapech akce, jako napřiklad fakultativní výlety a garance nezměnnosti ceny.

Záruka beznákladové změny rezervace dává monost jednorazové bezplatné změny rezervace. Je to součast bálíčku výhod, poskytovaného ve vybraných etapech akce. Využítí záruky je možné dle podmínek určených v podmínkách jednotlivé akce.

Prazninový voucher Itaka můžete využít v prodejních uvedených na rubové straně poukazu.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter