phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

Hammamet

Ve zkratce

 • poloostrov Cap Bon s vůní jasmínu a ibišku
 • největší a nejstarší turistické letovisko v Tunisku
 • krásné pláže, teplé moře
 • rozsáhlé sportovní a rekreační zařízení
 • Yasmine – nejmladší a nejmodernější čtvrť Hammametu

Prohlédni nabídku

Dovolená (4) Last Minute (4)

Hotel Vincci Nozha Beach & Spa Hotel Vincci Nozha Beach & Spa Tunisko / Hammamet

-31% 18 492 Czk
12 715Czk
 • krásná, udržovaná pláž u hotelu
 • hotelový servis na vysoké úrovni
 • velmi dobrá kuchyně
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Vincci Marilla Hotel Vincci Marilla Tunisko / Hammamet

-30% 19 022 Czk
13 245Czk
 • rodinná dovolená
 • u písčité pláže
 • bazén olympijských rozměrů
 • sportovní animační program
 • vysoký standard služeb
 • All inclusive
 • Last minute

Le Royal Hammamet Hotel & Resort Le Royal Hammamet Hotel & Resort Tunisko / Hammamet

-33% 21 672 Czk
14 305Czk
 • tuż przy piaszczystej plaży
 • przestronne pokoje
 • eleganckie wnętrza
 • szerokie zaplecze sportoworekreacyjne
 • formuła all inclusive
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Khayam Garden Beach & Spa Hotel Khayam Garden Beach & Spa Tunisko / Hammamet

-28% 22 202 Czk
15 895Czk
 • zábava pro celou rodinu
 • bazén se skluzavkami
 • centrum balneoterapie
 • All inclusive
 • Last minute

Pohostinnost obyvatel, skvělé počasí, krásné pláže a teplé moře způsobují, že do Tuniska jezdí lidé z celého světa. Měsíční krajiny, oázy a orientální medína lákají exotikou. Hledají vzrušení na slunečné Sahaře a odpočinek v oázách ve stínu datlových palem.

Pozorují přeludy nad solnými jezery a překonávejte džípy točité horské cesty Atlasu. Nejambicióznější z místních hledají dávné stopy římských a byzantských ruin a vystavují je na arabském tržišti. Tunisané nabízí líný odpočinek v příjemném prostředí, stejně jako poznání této pro nás stále exotické země. Vznikají nové hotelové objekty, které se předhání v nabídce širokého spektra služeb. Jsou pro vás tvořené výletní programy, zaručující bohaté dojmy a možnost objevovat historii, kulturu a každodenní život v Tunisku. Využijte naší nabídky, která nabízí širokou škálu hotelů v Hammamet a Monastir. - krásné písčité pláže – četné kluby a diskotéky – proslulé městečko ze „Star Wars“ –výlet na Saharuplný zážitků

Jako ruka natažená směrem k Evropě, pouhých 140 km od Sicílie,leží poloostrov Cap Bon, který zaujme vůní jasmínu a ibišku, barvami vinné révy, pomerančovníků, mandarinkových a citronových stromů, které se ohýbají pod tíhou svého ovoce.

U úpatí poloostrova se nachází město Hammamet, nejstarší a zatím největší turistické letovisko v Tunisku. Název města odkazuje na hammam a připomíná lázně, které se v této oblasti nacházely ve starověku. Pro cestovní ruch Hammamet objevili bohatí Evropané, kteří sem přijížděli ve 20. letech minulého století. Rumunský milionář George Sebastian postavil ve vzdálenosti 3 km od medíny nádhernou vilu, do které zval milovníky umění a členy vysoké společnosti. Býval zde Paul Klee a André Gide, za války Rommel a trochu později Winston Churchill zde psal své paměti. Teď vila patří státu a je možné ji navštěvovat. Sídlí zde Mezinárodní kulturní centrum. V 60. letech minulého století se Hammamet stal místem setkání pro avantgardu, což brzy vedlo k přílivu větších a větších davů turistů, kteří si chtějí vychutnat krásné pláže, teplé moře a kouzlo tohoto místa. Pro ně vznikly hotely na sever a jih od medíny a také zařízení, jako jsou restaurace, bary, diskotéky, noční kluby, obchody, tenisové kurty, centra vodních sportů a potápění a golfová hřiště. Nejmladší a nejmodernější čtvrti Hammametu je stále se vyvíjející Yasmine, jejíž prostorné hotely v sobě skrývají skvěleorganizovaná lázeňská centra s procedurami talasoterapie či balneoterapie a obrovské síně obchodních a konferenčních center.

Místní zástupce: o turisty se postará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při transferu, ubytování a poskytování fakultativních výletů.

Víza: nejsou vyžadována. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců od data návratu do Polska. Pro občany Tuniska je vyžadovaný trvalý pobyt v Polsku.

Hotelové poukazy: jsou nutné a nezbytné pro ubytování v hotelu. Poukazy je nutné převzít od zástupce CK ITAKA na letišti, na kterém zákazník zahajuje cestu.

Letový čas: Polsko-Djerba – cca 3,5 hod.

Místní čas: v zimě - polský čas, v létě - polský čas minus 1 hodina.

Jazyk: arabština, francouzština, na turistických místech také angličtina a němčina.

Napětí: 220 V, standardní zásuvky.

Měna: dinar (TND), 1 TND = cca 1,3 PLN; v oběhu jsou bankovky i mince.

Náboženské skupiny: Tunisko je muslimská země, kde jsou náboženské principy a tradiční zvyky naživu a široce používané. Turisté by se měli chovat slušně, a to zejména na veřejných místech, v mešitách, atd. Příliš volné oblečení ženy může způsobovat nežádoucí reakce.

Spropitné: platí zásada, že každý dává tolik, kolik si může dovolit. Je pravidlem dávat spropitné číšníkům (cca 10% z účtu), nosičům zavazadel, pokojským, řidičům a průvodcům při výletech po okolí.

Celní předpisy a zvyky: je zakázáno vnášet dalekohledy a drony do Tuniska.

Ceny v hotelu a restauracích: oběd – cca 10 EUR, pivo – cca 2 EUR, víno – cca 5 EUR, káva – cca 2 EUR.

Pláže: bezplatné; půjčovna lehátka a deštníku: zdarma nebo za poplatek cca 10 TND/den.

Povinný turistický poplatek: Zákazníci podléhají povinné turistické dani ve výši: 1-3 TND/den/os./ závisle na kategorizaci hotelu; poplatek placený od 01.11.2018, k zaplacení na místě v hotelu. Hotely: 1 * 2 * – 1 TND/den/os. 3* – 2 TND/den/os. 4 * 5 * – 5 TND/den/os.

Místní výlety: jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Sahara Explorer (2 dny) — 1. den: návštěva El Jem s krásně zachovalým římským amfiteátrem, který je známý pro své každoroční jazzové koncerty. Pak cesta do Matmaty s překvapivou měsíční krajinou. V dutých skalních domech žijí potomci Berberů - návštěva jednoho z nich. Odpoledne přejezd do Douz - „Brány Sahary”. Nepovinná velbloudí projížďka přes duny Sahary. 2. den: vzrušující expedice džípy. Přejezd přes největší solné jezero v Tunisku - Chott El Jerid - do pouštní oázy Touzer a oáz, které se nachází v pohoří Atlas: Chebika a Tamerza. Na zpáteční cestě na sever návštěva svatého města Tuniska - Kairouanu s největší mešitou v severní Africe - Velká mešita Sidi Okby. Dvoudenní výlet. Cena - 95 EUR, děti do 12 let - cca 47,5 EUR (zahrnuje: snídani, 2 obědy, večeři, bez nápojů); za příplatek: jízda na velbloudech (cca 25 TND).

Plavba pirátskou lodí — pro milovníky dobré zábavy! Plavba dřevěnou pirátskou lodí podél pobřeží s možností koupání a pozorování delfínů (za správného počasí). Program zahrnuje mimo jiné animace provedené posádkou lodi, společná zábava a oběd. Cena - 22 EUR, děti do 12 let - cca 11 EUR.

Tunis - Kartágo — Sidi Bou Said: prohlídka centra Tunisu: procházka úzkými uličkami medíny s charakteristickou architekturou starého města a místními obchody. Přejezd do Kartágu - nyní čtvrť Tunisu, kde se nachází prezidentská rezidence a vilové majetky tuniské elity, a ve starověku - centrum fénické říše. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu termů Antonia, který se nachází přímo u moře a Muzeum Byrsa se sbírkou unikátních uměleckých děl. Přejezd do Sidi Bou Said, které se nachází na kopci, městečko umělců, podmanivé bílo-modré domy podél dlážděných uliček. Užijte si nejkrásnější výhledy na moře a poloostrov Bon. Cena - 44 EUR, děti do 12 let - 22 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Kairouan -El Jem - Mahdia - Monastir — odjezd ráno do Kairouanu. Prohlídka svatého města: bazény Aghlabitů, zapsané na seznam UNESCO, mešita Sidi Ukba, Berberské mauzoleum a kobercová dílna. Následně návštěva El Jem a jednoho z největších římských amfiteátrů na světě, který mohl pojmout kol. 35 tis. osob. Oběd a jízda do Mahdie s malou medínou a antickým přístavem. Na závěr Monastir a příležitost prohlédnout si Bourguibovo mauzoleum. Návrat do hotelu. Cena - 48 EUR, děti do 12 let - 24 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Hammamet - Nabeul — transfer do Nabeulu proslaveného keramickými výrobky. město se zajímavou historií, založené v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav Návštěva hrnčířské a keramické továrny. Volno na procházku a nákupy u promenády a na místním bazaru. Následně jízda do Hammametu, prohlídka medíny z 15. stol., volno. Návrat do hotelu. Cena - 23 EUR, děti do 12 let - 11,5 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Folklórní večer - Park Al Zahra — výlete směrem ke Kalâa Kebira a Parku Al Zahra. Transfer do skanzenu, návštěva typického tuniského domu a také ochutnávka olivového oleje a tradičně pečeného chleba. Následně sledování uměleckého vystoupení se živou hudbou a večeře s tuniským pokrmem kuskus, předkrmy, saláty a nápoji, včetně lokálních vín. Na závěr fantastická multimediální show představující 3000 let historie Tuniska - počínaje starověkým Kartágem až do současnosti. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Cena: cca 39 EUR/os. (zahrnuje večeři a nápoje).

Cap Bon a Bou argoub — výlet na nejzajímavější místa malebně situovaného poloostrova Cap Bon. Ráno odjezd do Hammametu. Procházka po kouzelné promenádě a návštěva v medíně. Transfer do Nabeul, města se zajímavou historií, založeného v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav. Prohlídka továrny na hrnčířské výrobky a keramiku, jejíž výrobou je město proslulé. Další zastávka je Kerkouane se starověkými fénickými zříceninami z 6. stol. před n.l., zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Následuje oběd v restauraci v obci El Haouaria a prohlídka starověkých římských kamenolomů. Poslední zastávku představují vinice Baccus v obci Bou Argoub, kde lze ochutnat lokální vína. Návrat do hotelu. Cena: cca 40 EUR/os. (zahrnuje oběd).

Friguia Park — návštěva v parku Friguia, jedné z největších zoologických zahrad v severní Africe. Na ploše asi 36 hektarů žije více než 56 druhů zvířat, např. žirafy, opice, pštrosi, levharti, lvi, servali a růžoví plameňáci. Atrakcí jsou také vystoupení lachtanů a možnost krmení zvířat (platí se zvlášť). Friguia Park je dokonalé místo na trávení volného času mezi zvířaty a v krásné přírodě. Půldenní výlet. Cena: cca 23 EUR/os.

Berberský den — odjezd do Sidi Bou Ali a návštěva na pštrosí farmě. Příležitost prohlédnout si mnoho pro region typických domácích zvířat, zapojení se do přípravy a pečení místního chleba a ochutnávka oliv a olivového oleje. Následně transfer do vsi Takrouna - berberské vesničky ležící na kopci s výhledem na pobřeží. Dále na programu Zaghouan a Nymfeum - chrámu vod. V římských dobách byl Zaghouan důležité městské středisko, zajišťující dodávky vody z místních pramenů do Kartága. Transfer do Sidi Jedili. Čas na oběd a návštěva v tradičních tureckých lázních s rituálem hammam. Následně návštěva v Hergle - malém městečku ležícím na útesu s panoramatickým výhledem na přístav a Hammametský záliv. Hergla je také proslulá pro region charakteristickou architekturou a bílými domy. Návrat do hotelu. Cena: cca 37 EUR/os. (zahrnuje oběd).

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

Sahara Explorer (2 dny) — 1. den: návštěva El Jem s krásně zachovalým římským amfiteátrem, který je známý pro své každoroční jazzové koncerty. Pak cesta do Matmaty s překvapivou měsíční krajinou. V dutých skalních domech žijí potomci Berberů - návštěva jednoho z nich. Odpoledne přejezd do Douz - „Brány Sahary”. Nepovinná velbloudí projížďka přes duny Sahary. 2. den: vzrušující expedice džípy. Přejezd přes největší solné jezero v Tunisku - Chott El Jerid - do pouštní oázy Touzer a oáz, které se nachází v pohoří Atlas: Chebika a Tamerza. Na zpáteční cestě na sever návštěva svatého města Tuniska - Kairouanu s největší mešitou v severní Africe - Velká mešita Sidi Okby. Dvoudenní výlet. Cena - 95 EUR, děti do 12 let - cca 47,5 EUR (zahrnuje: snídani, 2 obědy, večeři, bez nápojů); za příplatek: jízda na velbloudech (cca 25 TND).

Plavba pirátskou lodí — pro milovníky dobré zábavy! Plavba dřevěnou pirátskou lodí podél pobřeží s možností koupání a pozorování delfínů (za správného počasí). Program zahrnuje mimo jiné animace provedené posádkou lodi, společná zábava a oběd. Cena - 22 EUR, děti do 12 let - cca 11 EUR.

Tunis - Kartágo — Sidi Bou Said: prohlídka centra Tunisu: procházka úzkými uličkami medíny s charakteristickou architekturou starého města a místními obchody. Přejezd do Kartágu - nyní čtvrť Tunisu, kde se nachází prezidentská rezidence a vilové majetky tuniské elity, a ve starověku - centrum fénické říše. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu termů Antonia, který se nachází přímo u moře a Muzeum Byrsa se sbírkou unikátních uměleckých děl. Přejezd do Sidi Bou Said, které se nachází na kopci, městečko umělců, podmanivé bílo-modré domy podél dlážděných uliček. Užijte si nejkrásnější výhledy na moře a poloostrov Bon. Cena - 44 EUR, děti do 12 let - 22 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Kairouan -El Jem - Mahdia - Monastir — odjezd ráno do Kairouanu. Prohlídka svatého města: bazény Aghlabitů, zapsané na seznam UNESCO, mešita Sidi Ukba, Berberské mauzoleum a kobercová dílna. Následně návštěva El Jem a jednoho z největších římských amfiteátrů na světě, který mohl pojmout kol. 35 tis. osob. Oběd a jízda do Mahdie s malou medínou a antickým přístavem. Na závěr Monastir a příležitost prohlédnout si Bourguibovo mauzoleum. Návrat do hotelu. Cena - 48 EUR, děti do 12 let - 24 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Hammamet - Nabeul — transfer do Nabeulu proslaveného keramickými výrobky. město se zajímavou historií, založené v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav Návštěva hrnčířské a keramické továrny. Volno na procházku a nákupy u promenády a na místním bazaru. Následně jízda do Hammametu, prohlídka medíny z 15. stol., volno. Návrat do hotelu. Cena - 23 EUR, děti do 12 let - 11,5 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Folklórní večer - Park Al Zahra — výlete směrem ke Kalâa Kebira a Parku Al Zahra. Transfer do skanzenu, návštěva typického tuniského domu a také ochutnávka olivového oleje a tradičně pečeného chleba. Následně sledování uměleckého vystoupení se živou hudbou a večeře s tuniským pokrmem kuskus, předkrmy, saláty a nápoji, včetně lokálních vín. Na závěr fantastická multimediální show představující 3000 let historie Tuniska - počínaje starověkým Kartágem až do současnosti. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Cena: cca 39 EUR/os. (zahrnuje večeři a nápoje).

Cap Bon a Bou argoub — výlet na nejzajímavější místa malebně situovaného poloostrova Cap Bon. Ráno odjezd do Hammametu. Procházka po kouzelné promenádě a návštěva v medíně. Transfer do Nabeul, města se zajímavou historií, založeného v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav. Prohlídka továrny na hrnčířské výrobky a keramiku, jejíž výrobou je město proslulé. Další zastávka je Kerkouane se starověkými fénickými zříceninami z 6. stol. před n.l., zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Následuje oběd v restauraci v obci El Haouaria a prohlídka starověkých římských kamenolomů. Poslední zastávku představují vinice Baccus v obci Bou Argoub, kde lze ochutnat lokální vína. Návrat do hotelu. Cena: cca 40 EUR/os. (zahrnuje oběd).

Friguia Park — návštěva v parku Friguia, jedné z největších zoologických zahrad v severní Africe. Na ploše asi 36 hektarů žije více než 56 druhů zvířat, např. žirafy, opice, pštrosi, levharti, lvi, servali a růžoví plameňáci. Atrakcí jsou také vystoupení lachtanů a možnost krmení zvířat (platí se zvlášť). Friguia Park je dokonalé místo na trávení volného času mezi zvířaty a v krásné přírodě. Půldenní výlet. Cena: cca 23 EUR/os.

Berberský den — odjezd do Sidi Bou Ali a návštěva na pštrosí farmě. Příležitost prohlédnout si mnoho pro region typických domácích zvířat, zapojení se do přípravy a pečení místního chleba a ochutnávka oliv a olivového oleje. Následně transfer do vsi Takrouna - berberské vesničky ležící na kopci s výhledem na pobřeží. Dále na programu Zaghouan a Nymfeum - chrámu vod. V římských dobách byl Zaghouan důležité městské středisko, zajišťující dodávky vody z místních pramenů do Kartága. Transfer do Sidi Jedili. Čas na oběd a návštěva v tradičních tureckých lázních s rituálem hammam. Následně návštěva v Hergle - malém městečku ležícím na útesu s panoramatickým výhledem na přístav a Hammametský záliv. Hergla je také proslulá pro region charakteristickou architekturou a bílými domy. Návrat do hotelu. Cena: cca 37 EUR/os. (zahrnuje oběd).

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter