phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naše směry>>

Mahdia

Ve zkratce

  • krásné, dlouhé plíže se světlým pískem
  • komorní restaurace a hodně obchodů
  • tradiční bílá zástavba
  • ideální místo pro rodinnou dovolenou

Prohlédni nabídku

Dovolená (1)

Hotel LTI Mahdia Beach & Aqua Park Hotel LTI Mahdia Beach & Aqua Park Tunisko / Mahdia

-8% 17 103 Czk
15 647Czk
  • doskonały na rodzinny wypoczynek
  • jeden z największych aquaparków w Tunezji
  • bogata oferta sportoworekreacyjna
  • przestronne pokoje rodzinne
  • All inclusive

Široké, písčité pláže, křišťálově čistá voda a vysoce kvalitní hotely s bohatým all inclusive. Mahdia je dokonalé místo pro klidný, dovolenkový odpočinek, prohlídku krásných památek a věnování se vodním sportům.

Mahdia - městečko na ostrohu Mahdia ležící v severovýchodním Tunisku je dnes malé, kouzelné městečko oblévané ze tří stran vodami Středozemního moře. Město založené Féničany s ohledem na svou strategickou polohu na ostrohu přecházelo během staletí z jedněch rukou do druhých - od Italů, ke Španělům, Francouzům až po Osmanskou říši. Stopy této staleté a multikulturní historie můžeme obdivovat v medíně, tedy starém městě Mahdi. Dnes turisté, kteří toto městečko teprve objevují, oceňují nejen množství krásných památek, ale především zde panující klid a blízkost typicky turistických obcí, jako jsou Monastir a Sousse, do kterých lze z Mahdi pohodlně dojet místní hromadnou dopravou.

Krásné pláže, podvodní města Mahdia může okouzlit čistými, širokými a písčitými plážemi, na nichž se nachází spousta krásných mušlí. Za příplatek se tu půjčují slunečníky a lehátka, na kterých se můžeme oddávat relaxaci na plném slunci. fanoušci aktivního odpočinku budou nadšeni zde panujícími dokonalými podmínkami pro věnování se vodním sportům a potápěči budou mít šanci objevit zákoutí podvodních jeskyní, úžasnou obrannou pevnost a potopené město. Zdejší hotely se standardem neodlišují od jiných objektů tohoto typu v Tunisku. Vysoce kvalitní objekty s dokonalým rekreačním a zábavním zázemím a bohatou formou all inclusive jsou doménou hotelů v Mahdi.

To musíte vidět! Pokud budete v Mahdi nemůže vám ujít malá a nesmírně útulná medína. Každý pátek se tu koná trh, na kterém se můžeme zásobit aromatickým kořením, zrnkovou kávou nebo čerstvými rybami a plody moře, které tu rybáři přinášejí přímo ze svých rybářských kutrů. Místní medina se rozprostírá podél mysu od opevněné 50 metrů dlouhé brány Skifa el-Kahla ke krásnému bílému a červenému majáku v Cap Africa. Je to ideální místo pro dlouhé procházky mezi úzkými dlážděnými uličkami starého arabského města a návštěvu jedné z malých hospůdek, kde se podávají místní lahůdky. Nedaleko odtud se nachází také historický, na úbočí hory ležící muslimský hřbitov a do kamene vytesaný rybářský přístav. Na chvilku odpočinku se vyplatí zastavit na krásném náměstí du Caire, kde narazíme na mnoho mladých Mahdajčanů a odpočineme si ve stínu stromů. Dnes je Mahdia považována za náboženské centrum Tunisanů, proto se vyplatí prohlédnout si zdejší mešity, obzvláště Velkou mešitu (pro turisty otevřenou do 13.00) a kasba. Milovníci historie by měli navštívit obrovské Regionální muzeum nacházející se v centru města a Dar Sghir, tedy tradiční tuniský dům-muzeum, ve kterém uvidíme tradičně zařízené místnosti a tradiční kroje. Ti, kteří nechtějí na prohlídku vyrazit pěšky nebo jezdit městskou hromadnou dopravou, si ve městě mohou snadno půjčit kola nebo čtyřkolky.

Útulné a chutné zákoutí Největší předností Mahdi je zde panující komorní atmosféra, možnost vidět, jak žijí skuteční Tunisané, a chybějící davy turistů, na které narazíme v jiných přímořských obcích Tuniska. Nechybí tu útulné kavárničky a restaurace podávající čerstvé chutné pokrmy, ani bary s vodními dýmkami a zvláštní atmosférou, kde kromě šíši můžeme ochutnat skvělou arabskou kávu, dokonalá francouzská a italská vína nebo turecký jogurtový ajran. Chutě, které určitě vyvolají asociace s Mahdií, jsou všudypřítomné ryby a plody moře a šneci, kteří tu jsou považováni za pochoutku. Na bohatě zásobených trzích a bazarech se vyplatí koupit zde lovené houby různých tvarů, aromatická koření, obzvláště kořen kurkumy, anýz a kardamon. Místní si velmi cení cizrny, která se připravuje nejen v Mahdi, ale po celém Tunisku na stovky způsobů. Vyzkoušejte brik, tradiční piroh z filo těsta smažený v hlubokém oleji. Brik se tradičně servíruje s tuňákem a vajíčkem, ale je k dostání i ve verzi „na sladko“, s mandlovou náplní, medem a pistáciovou posypkou zvenčí. Dokonalým suvenýrem z Mahdi bude barevný šál nebo šátek. Tkalcovství má v Mahdi velmi dlouhou historii a lněné, hedvábné nebo bavlněné látky nám budou připomínat dovolenou v tomto klidném arabském městečku plném upřímných a pohostinných obyvatel.

Místní zástupce: o turisty se postará polský delegát, mezi jehož úkoly patří pomoc při transferu, ubytování a poskytování fakultativních výletů.

Víza: nejsou vyžadována. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců od data návratu do Polska. Pro občany Tuniska je vyžadovaný trvalý pobyt v Polsku.

Hotelové poukazy: jsou nutné a nezbytné pro ubytování v hotelu. Poukazy je nutné převzít od zástupce CK ITAKA na letišti, na kterém zákazník zahajuje cestu.

Letový čas: Polsko-Djerba – cca 3,5 hod.

Místní čas: v zimě - polský čas, v létě - polský čas minus 1 hodina.

Jazyk: arabština, francouzština, na turistických místech také angličtina a němčina.

Napětí: 220 V, standardní zásuvky.

Měna: dinar (TND), 1 TND = cca 1,3 PLN; v oběhu jsou bankovky i mince.

Náboženské skupiny: Tunisko je muslimská země, kde jsou náboženské principy a tradiční zvyky naživu a široce používané. Turisté by se měli chovat slušně, a to zejména na veřejných místech, v mešitách, atd. Příliš volné oblečení ženy může způsobovat nežádoucí reakce.

Spropitné: platí zásada, že každý dává tolik, kolik si může dovolit. Je pravidlem dávat spropitné číšníkům (cca 10% z účtu), nosičům zavazadel, pokojským, řidičům a průvodcům při výletech po okolí.

Celní předpisy a zvyky: je zakázáno vnášet dalekohledy a drony do Tuniska.

Ceny v hotelu a restauracích: oběd – cca 10 EUR, pivo – cca 2 EUR, víno – cca 5 EUR, káva – cca 2 EUR.

Pláže: bezplatné; půjčovna lehátka a deštníku: zdarma nebo za poplatek cca 10 TND/den.

Povinný turistický poplatek: Zákazníci podléhají povinné turistické dani ve výši: 1-3 TND/den/os./ závisle na kategorizaci hotelu; poplatek placený od 01.11.2018, k zaplacení na místě v hotelu. Hotely: 1 * 2 * – 1 TND/den/os. 3* – 2 TND/den/os. 4 * 5 * – 5 TND/den/os.

Místní výlety: jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu zájemců.

 


Vždy aktuální informace o bezpečnostní situaci v jednotlivých zemích se nacházejí na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Sahara Explorer (2 dny) — 1. den: návštěva El Jem s krásně zachovalým římským amfiteátrem, který je známý pro své každoroční jazzové koncerty. Pak cesta do Matmaty s překvapivou měsíční krajinou. V dutých skalních domech žijí potomci Berberů - návštěva jednoho z nich. Odpoledne přejezd do Douz - „Brány Sahary”. Nepovinná velbloudí projížďka přes duny Sahary. 2. den: vzrušující expedice džípy. Přejezd přes největší solné jezero v Tunisku - Chott El Jerid - do pouštní oázy Touzer a oáz, které se nachází v pohoří Atlas: Chebika a Tamerza. Na zpáteční cestě na sever návštěva svatého města Tuniska - Kairouanu s největší mešitou v severní Africe - Velká mešita Sidi Okby. Dvoudenní výlet. Cena - 95 EUR, děti do 12 let - cca 47,5 EUR (zahrnuje: snídani, 2 obědy, večeři, bez nápojů); za příplatek: jízda na velbloudech (cca 25 TND).

Plavba pirátskou lodí — pro milovníky dobré zábavy! Plavba dřevěnou pirátskou lodí podél pobřeží s možností koupání a pozorování delfínů (za správného počasí). Program zahrnuje mimo jiné animace provedené posádkou lodi, společná zábava a oběd. Cena - 22 EUR, děti do 12 let - cca 11 EUR.

Tunis - Kartágo — Sidi Bou Said: prohlídka centra Tunisu: procházka úzkými uličkami medíny s charakteristickou architekturou starého města a místními obchody. Přejezd do Kartágu - nyní čtvrť Tunisu, kde se nachází prezidentská rezidence a vilové majetky tuniské elity, a ve starověku - centrum fénické říše. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu termů Antonia, který se nachází přímo u moře a Muzeum Byrsa se sbírkou unikátních uměleckých děl. Přejezd do Sidi Bou Said, které se nachází na kopci, městečko umělců, podmanivé bílo-modré domy podél dlážděných uliček. Užijte si nejkrásnější výhledy na moře a poloostrov Bon. Cena - 44 EUR, děti do 12 let - 22 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Kairouan -El Jem - Mahdia - Monastir — odjezd ráno do Kairouanu. Prohlídka svatého města: bazény Aghlabitů, zapsané na seznam UNESCO, mešita Sidi Ukba, Berberské mauzoleum a kobercová dílna. Následně návštěva El Jem a jednoho z největších římských amfiteátrů na světě, který mohl pojmout kol. 35 tis. osob. Oběd a jízda do Mahdie s malou medínou a antickým přístavem. Na závěr Monastir a příležitost prohlédnout si Bourguibovo mauzoleum. Návrat do hotelu. Cena - 48 EUR, děti do 12 let - 24 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Hammamet - Nabeul — transfer do Nabeulu proslaveného keramickými výrobky. město se zajímavou historií, založené v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav Návštěva hrnčířské a keramické továrny. Volno na procházku a nákupy u promenády a na místním bazaru. Následně jízda do Hammametu, prohlídka medíny z 15. stol., volno. Návrat do hotelu. Cena - 23 EUR, děti do 12 let - 11,5 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Folklórní večer - Park Al Zahra — výlete směrem ke Kalâa Kebira a Parku Al Zahra. Transfer do skanzenu, návštěva typického tuniského domu a také ochutnávka olivového oleje a tradičně pečeného chleba. Následně sledování uměleckého vystoupení se živou hudbou a večeře s tuniským pokrmem kuskus, předkrmy, saláty a nápoji, včetně lokálních vín. Na závěr fantastická multimediální show představující 3000 let historie Tuniska - počínaje starověkým Kartágem až do současnosti. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Cena: cca 39 EUR/os. (zahrnuje večeři a nápoje).

Cap Bon a Bou argoub — výlet na nejzajímavější místa malebně situovaného poloostrova Cap Bon. Ráno odjezd do Hammametu. Procházka po kouzelné promenádě a návštěva v medíně. Transfer do Nabeul, města se zajímavou historií, založeného v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav. Prohlídka továrny na hrnčířské výrobky a keramiku, jejíž výrobou je město proslulé. Další zastávka je Kerkouane se starověkými fénickými zříceninami z 6. stol. před n.l., zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Následuje oběd v restauraci v obci El Haouaria a prohlídka starověkých římských kamenolomů. Poslední zastávku představují vinice Baccus v obci Bou Argoub, kde lze ochutnat lokální vína. Návrat do hotelu. Cena: cca 40 EUR/os. (zahrnuje oběd).

Friguia Park — návštěva v parku Friguia, jedné z největších zoologických zahrad v severní Africe. Na ploše asi 36 hektarů žije více než 56 druhů zvířat, např. žirafy, opice, pštrosi, levharti, lvi, servali a růžoví plameňáci. Atrakcí jsou také vystoupení lachtanů a možnost krmení zvířat (platí se zvlášť). Friguia Park je dokonalé místo na trávení volného času mezi zvířaty a v krásné přírodě. Půldenní výlet. Cena: cca 23 EUR/os.

Berberský den — odjezd do Sidi Bou Ali a návštěva na pštrosí farmě. Příležitost prohlédnout si mnoho pro region typických domácích zvířat, zapojení se do přípravy a pečení místního chleba a ochutnávka oliv a olivového oleje. Následně transfer do vsi Takrouna - berberské vesničky ležící na kopci s výhledem na pobřeží. Dále na programu Zaghouan a Nymfeum - chrámu vod. V římských dobách byl Zaghouan důležité městské středisko, zajišťující dodávky vody z místních pramenů do Kartága. Transfer do Sidi Jedili. Čas na oběd a návštěva v tradičních tureckých lázních s rituálem hammam. Následně návštěva v Hergle - malém městečku ležícím na útesu s panoramatickým výhledem na přístav a Hammametský záliv. Hergla je také proslulá pro region charakteristickou architekturou a bílými domy. Návrat do hotelu. Cena: cca 37 EUR/os. (zahrnuje oběd).

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

Sahara Explorer (2 dny) — 1. den: návštěva El Jem s krásně zachovalým římským amfiteátrem, který je známý pro své každoroční jazzové koncerty. Pak cesta do Matmaty s překvapivou měsíční krajinou. V dutých skalních domech žijí potomci Berberů - návštěva jednoho z nich. Odpoledne přejezd do Douz - „Brány Sahary”. Nepovinná velbloudí projížďka přes duny Sahary. 2. den: vzrušující expedice džípy. Přejezd přes největší solné jezero v Tunisku - Chott El Jerid - do pouštní oázy Touzer a oáz, které se nachází v pohoří Atlas: Chebika a Tamerza. Na zpáteční cestě na sever návštěva svatého města Tuniska - Kairouanu s největší mešitou v severní Africe - Velká mešita Sidi Okby. Dvoudenní výlet. Cena - 95 EUR, děti do 12 let - cca 47,5 EUR (zahrnuje: snídani, 2 obědy, večeři, bez nápojů); za příplatek: jízda na velbloudech (cca 25 TND).

Plavba pirátskou lodí — pro milovníky dobré zábavy! Plavba dřevěnou pirátskou lodí podél pobřeží s možností koupání a pozorování delfínů (za správného počasí). Program zahrnuje mimo jiné animace provedené posádkou lodi, společná zábava a oběd. Cena - 22 EUR, děti do 12 let - cca 11 EUR.

Tunis - Kartágo — Sidi Bou Said: prohlídka centra Tunisu: procházka úzkými uličkami medíny s charakteristickou architekturou starého města a místními obchody. Přejezd do Kartágu - nyní čtvrť Tunisu, kde se nachází prezidentská rezidence a vilové majetky tuniské elity, a ve starověku - centrum fénické říše. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu termů Antonia, který se nachází přímo u moře a Muzeum Byrsa se sbírkou unikátních uměleckých děl. Přejezd do Sidi Bou Said, které se nachází na kopci, městečko umělců, podmanivé bílo-modré domy podél dlážděných uliček. Užijte si nejkrásnější výhledy na moře a poloostrov Bon. Cena - 44 EUR, děti do 12 let - 22 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Kairouan -El Jem - Mahdia - Monastir — odjezd ráno do Kairouanu. Prohlídka svatého města: bazény Aghlabitů, zapsané na seznam UNESCO, mešita Sidi Ukba, Berberské mauzoleum a kobercová dílna. Následně návštěva El Jem a jednoho z největších římských amfiteátrů na světě, který mohl pojmout kol. 35 tis. osob. Oběd a jízda do Mahdie s malou medínou a antickým přístavem. Na závěr Monastir a příležitost prohlédnout si Bourguibovo mauzoleum. Návrat do hotelu. Cena - 48 EUR, děti do 12 let - 24 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Hammamet - Nabeul — transfer do Nabeulu proslaveného keramickými výrobky. město se zajímavou historií, založené v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav Návštěva hrnčířské a keramické továrny. Volno na procházku a nákupy u promenády a na místním bazaru. Následně jízda do Hammametu, prohlídka medíny z 15. stol., volno. Návrat do hotelu. Cena - 23 EUR, děti do 12 let - 11,5 EUR (zahrnuje oběd, bez nápojů).

Folklórní večer - Park Al Zahra — výlete směrem ke Kalâa Kebira a Parku Al Zahra. Transfer do skanzenu, návštěva typického tuniského domu a také ochutnávka olivového oleje a tradičně pečeného chleba. Následně sledování uměleckého vystoupení se živou hudbou a večeře s tuniským pokrmem kuskus, předkrmy, saláty a nápoji, včetně lokálních vín. Na závěr fantastická multimediální show představující 3000 let historie Tuniska - počínaje starověkým Kartágem až do současnosti. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Cena: cca 39 EUR/os. (zahrnuje večeři a nápoje).

Cap Bon a Bou argoub — výlet na nejzajímavější místa malebně situovaného poloostrova Cap Bon. Ráno odjezd do Hammametu. Procházka po kouzelné promenádě a návštěva v medíně. Transfer do Nabeul, města se zajímavou historií, založeného v 5. stol. před n.l. Řeky jako obchodní přístav. Prohlídka továrny na hrnčířské výrobky a keramiku, jejíž výrobou je město proslulé. Další zastávka je Kerkouane se starověkými fénickými zříceninami z 6. stol. před n.l., zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Následuje oběd v restauraci v obci El Haouaria a prohlídka starověkých římských kamenolomů. Poslední zastávku představují vinice Baccus v obci Bou Argoub, kde lze ochutnat lokální vína. Návrat do hotelu. Cena: cca 40 EUR/os. (zahrnuje oběd).

Friguia Park — návštěva v parku Friguia, jedné z největších zoologických zahrad v severní Africe. Na ploše asi 36 hektarů žije více než 56 druhů zvířat, např. žirafy, opice, pštrosi, levharti, lvi, servali a růžoví plameňáci. Atrakcí jsou také vystoupení lachtanů a možnost krmení zvířat (platí se zvlášť). Friguia Park je dokonalé místo na trávení volného času mezi zvířaty a v krásné přírodě. Půldenní výlet. Cena: cca 23 EUR/os.

Berberský den — odjezd do Sidi Bou Ali a návštěva na pštrosí farmě. Příležitost prohlédnout si mnoho pro region typických domácích zvířat, zapojení se do přípravy a pečení místního chleba a ochutnávka oliv a olivového oleje. Následně transfer do vsi Takrouna - berberské vesničky ležící na kopci s výhledem na pobřeží. Dále na programu Zaghouan a Nymfeum - chrámu vod. V římských dobách byl Zaghouan důležité městské středisko, zajišťující dodávky vody z místních pramenů do Kartága. Transfer do Sidi Jedili. Čas na oběd a návštěva v tradičních tureckých lázních s rituálem hammam. Následně návštěva v Hergle - malém městečku ležícím na útesu s panoramatickým výhledem na přístav a Hammametský záliv. Hergla je také proslulá pro region charakteristickou architekturou a bílými domy. Návrat do hotelu. Cena: cca 37 EUR/os. (zahrnuje oběd).

 

Místní výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami na základě jimi určených podmínek. Výlet může být zrušen z důvodu nedostatečného počtu osob.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter