phone mobile heart Cestovní kanceláří ITAKA Cestovní kanceláří ITAKA Flag of Belarus airplane
>O Itace>

Dobročinná činnost


ITAKA podporuje 3letý program UNICEF na pomoc dětem v 10 distriktech Srí Lanky, v nichž je nejvyšší míra dětské podvýživy.

UNICEF na Srí Lance vede komplexní programy na pomoc dětem. Aby efektivně s pomocí pronikl k potřebným dětem, spolupracuje s vládou, zdravotními středisky a místními nevládními organizacemi.

Cílem programu je snížit podíl podvyživených dětí mladších 5 let o 1/5. Program počítá s vybavením zdravotních středisek specializovaným zdravotnickým vybavením, základními léky a vysocekalorickou výživou používanou pří léčbě podvyživených dětí.

Jednou z nich je pasta Plumpy’nut, skládající se z arašídů s přídavkem rostlinného oleje, sušeného mléka, vitamínů a minerálních látek. 1 sáček má energetickou hodnotu 500 kcal. Stačí tři sáčky denně, aby dítě během týdne přibralo na váze 1 kilogram. Plumpy’nut za tři týdny vrací síly dokonce i extrémně podvyživeným dětem. Je to velmi jednoduché, ale nesmírně účinné řešení, které UNICEF používá v boji s podvýživou dětí v mnoha rozvojových zemích.

Důležitou součástí programu je také proškolení místních zdravotnických zaměstnanců a členů lokálních komunit ve věci zásad správného stravování dětí. Část problému s podvýživou u dětí totiž jednoduše vyplývá z neznalosti dospělých o tom, jak děti krmit a zpestřovat jejich jídelníček.
Program se bude vztahovat také na těhotné ženy a mladé matky. Snížení anémie u prvně zmíněných pomůže redukovat nízkou porodní hmotnost dětí, a propagace kojení se promítne do správného vývoje dětí a udržování odpovídající tělesné hmotnosti v jednotlivých měsících života.

ITAKA a UNICEF na SRÍ LANCE

Ve dnech 27. ledna – 3. února 2011 jsem měl to potěšení a obrovské uspokojení účastnit se společně s generálním ředitelem UNICEF Polsko, Markem Krupińským, mise ITAKY a UNICEF Polsko na Srí Lance. více

Našim prostřednictvím můžete tento projekt podpořit i vy prostřednictvím dobrovolného příspěvku v průběhu provádění rezervace: online (v 1. kroku rezervace, když v doplňkových službách označíte: „platba ve prospěch UNICEF“ a uvedete částku) a na libovolném prodejním místě Itaky.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter